|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:16 | 04.20.2024

Вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Події, що відбулися в Україні дев’ять років тому, назавжди змінили хід нашої історії.

nebesna sotniaТоді громадянська і національна відвага та самовідданість, сила духу і стійкість українців повернула нашій країні європейський вектор розвитку. Але за цей вибір чимало хто заплатив власним життям. Так, з 18 по 20 лютого 2014-го у Києві силові загони тодішньої влади розстріляли мирний протест українських громадян. 20 лютого загинуло найбільше учасників — 48. Їх разом з іншими 54 загиблими і смертельно пораненими майданівцями та п’ятьма активістами, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на Сході України, назвали Героями Небесної Сотні.

Пам’ять героїв, які відстоювали свободу і незалежність України, вшанувала сьогодні громада Чернігівщини, зібравшись біля однойменної меморіальної стели на головній площі Чернігова. На захід зібралися представники обласної та міської влади, духовенство, військовослужбовці, правоохоронці, громадські активісти та небайдужі містяни. До заходу долучилися начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, голова облради Олена Дмитренко та її заступник Дмитро Блауш, начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський, командувач військ ОК «Північ» генерал-майор Віктор Ніколюк.
Небесна Сотня — це перші герої російсько-української війни. Серед них і наші земляки — Андрій Мовчан, Василь Прохорський і Віктор Орленко. Як зазначив представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко, на честь кожного героя в обласному центрі перейменовані вулиці (минулого тижня рішення відповідної комісії стосувалося провулка Костромського, що стане вулицею Віктора Орленка). Під час заходу виступили й учасники Революції Гідності. Заупокійну літію провів настоятель храму Михайла та Федора у м. Чернігові Чернігівської єпархії ПЦУ Олег Сіренко. Наприкінці присутні поклали квіти до стели та запалили лампадки.

Схожі матеріали (за тегом)