|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:27 | 06.13.2024

Вшанували пам’ять Героїв Крут

«Бій під Крутами – бій за майбутнє України! Щодня і щогодини сили оборони України наслідують подвиг Захисників Крут, захищаючи нашу державу, та виганяючи клятого ворога з нашої рідної землі», — з такими думками та прагненнями 29 січня, на 340-й день повномасштабного відкритого вторгнення російського агресора на територію нашої країни, на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» на Чернігівщині відбулося вшанування Захисників України.

008Цього дня 105 років тому українські оборонці провели успішний оборонний бій проти тодішніх російських загарбників і навчили його боятися нашу збройну силу.
Відзначення пам'яті полеглих у боротьбі за незалежну Україну Української Революції 1917-1921 років проведено в умовах воєнного стану з його ризиками та складнощами. До офіційної делегації входили: В’ячеслав Чаус — начальник Чернігівської обласної військової адміністрації; Ніна Лемеш — перша заступниця голови Чернігівської обласної ради; військове керівництво, представники інших структур Сил Оборони України; органів влади; Українського інституту національної пам’яті; Володимир Хомич — в. о. генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Приїхали в Крути і представники громадськості, зокрема, делегація від Чернігівської обласної організації Народного Руху України на чолі з Сергієм Черняковим, який 29 січня 1991 року був учасником тодішньої рухівської делегації з відзначення подвигу Героїв Крут на місці бою, всупереч тиску та залякуванню комуністичної держбезпеки. До речі, майже всі члени цієї делегації брали участь у боротьбі за незалежність України в 1989-1991 роках.
Вшанувати Героїв минулих визвольних змагань приїхали патріоти з Ніжина, Ічні та інших громад Чернігівщини.
Учасники заходу поклали квіти до символічної каплички Монументу «Битва під Крутами», вшанували пам’ять крутянців та всіх полеглих у боротьбі за незалежну Україну Української Революції 1917-1921 років, сучасних Захисників України хвилиною мовчання.
Поминальну літію за загиблими Захисниками України відправив протоієрей Роман Кіник, секретар Чернігівської єпархії Православної Церкви України, настоятель Чернігівського кафедрального собору святої великомучениці Катерини в Чернігові.
«Україна завдяки подвигу Героїв Крут та всіх інших Захисників України перемогла в першій у XX столітті війні з російським агресором. За 30 років відновленої незалежності України вже виросло покоління українських патріотів, вихованих на прикладах подвигів Героїв Крут і всіх минулих визвольних змагань. Важливу роль у цьому зіграло створення за участі Українського інституту національної пам’яті Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут». Він став важливою складовою національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання української молоді. Варто згадати Валерія Сарану, лідера чернігівських рухівців, борця за незалежність України та першого директора цього Меморіального комплексу. До речі, він очолив чернігівську рухівську делегацію 29 січня 1991 року на вшанування українських оборонців Крут, встановлення на їх честь великого березового хреста», — наголосив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті.
Учасники заходу ознайомилися з виставкою, яка присвячена Захисникам України в сучасній війні з російським агресором, і музейною експозицією Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут».

0011

Сергій Горобець

Схожі матеріали (за тегом)