|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:40 | 07.23.2024

Золота осінь Івана Бовди

У цю золоту, прекрасну, осінню пору, 24 жовтня, відсвяткував своє 80-ліття Іван Михайлович Бовда, мешканець села Мохначі, що на Ріпкинщині.

1aivbov

Цей працелюбний, чудовий добродій народився і майже все своє життя мешкає у цьому мальовничому селі. Закінчивши школу, Іван Бовда поїхав навчатися та працювати на Донбас. Тоді це вважалося дуже романтичним, і багато юнаків і дівчат їхали трудитися на шахти і новобудови Донеччини та Луганщини. Там Іван Михайлович працював будівельником. А через п’ять років повернувся в рідне село – душа захотіла додому, до сільської роботи та прекрасної природи, до своїх близьких.

Оскільки Іван Бовда чудово грав на баяні, його одразу ж призначили завідувати сільським клубом. Іван Михайлович виявився прекрасним організатором, створив талановиті аматорські колективи, які виступали не лише на районних, а й на обласних сценах, здобуваючи щире визнання слухачів і глядачів.

Самовіддано і натхненно керуючи клубом, Іван Бовда заочно закінчив і Київський інститут культури. Згодом авторитетного, шанованого Івана Михайловича призначили на керівну посаду в місцевому колгоспі. Він не раз обирався депутатом Мохначівської сільської ради. І, врешті-решт, останні десять років до виходу на заслужений відпочинок Іван Бовда гідно очолював місцеву сільраду.

Втім, навіть на пенсії цей працьовитий чоловік не сидить склавши руки. Він постійно, старанно, від усієї душі займається домашнім господарством. А особливе його захоплення – це пасіка. Дбайливий господар щороку збирає смачний, цілющий мед і з великим задоволенням пригощає своїх друзів та односельців.

Разом із коханою дружиною Вірою Іванівною Іван Михайлович виховав двох чудових дітей, сина та доньку, трьох онуків і двох правнуків. Свою родину він буквально обожнює!

Іван Бовда тривалий час був позаштатним робсількором районної газети, цікаво розповідав читачам про сільське життя та невтомних трударів. Отож Іван Михайлович і зараз надзвичайно любить читати нашу обласну газету «Чернігівщина: новини і оголошення». Причому читає він її напрочуд уважно – від першої і до останньої сторінки. Нерідко й перечитує матеріали, котрі особливо сподобалися, зокрема й публіцистичні статті Героя України, видатного аграрія, генерального директора ТОВ «Земля і Воля» Леоніда Яковишина, про якого дуже високої думки.

Рідні, колеги, односельці та редакція газети «Чернігівщина» сердечно вітають Івана Бовду з ювілеєм. Зичимо Вам, дорогий Іване Михайловичу, здоров’я, любові, добра, щастя, миру та всіх гараздів!

 

Микола ТИЩЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)