|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:55 | 12.01.2023

10 мільйонів гривень - на тероборону

15 лютого відбулася дев'ята (позачергова) сесія обласної ради восьмого скликання. До її роботи долучилися керівники силових структур, командири Чернігівського прикордонного загону імені князя Володимира Великого, військових частин, бригад територіальної оборони, а також голови територіальних громад області.

ses150222Розпочинаючи засідання, голова облради Олена Дмитренко зазначила, що беручи до уваги скупчення регулярних збройних формувань на кордоні України з Російською Федерацією та Республікою Білорусь, для прикордонної Чернігівщини особливо гостро постає питання безпеки.
– Фінансування територіальної оборони так само як і ЗСУ за рахунок державного бюджету. Але на початковому етапі, враховуючи ту складну ситуацію, яка наразі склалась, органи місцевого самоврядування мають підставити плече підрозділам тероборони Чернігівщини та сприяти нарощенню їх спроможності й належному укомплектуванню шляхом виділення коштів із місцевого бюджету, – сказала голова обласної ради і підкреслила, що для побудови ефективної моделі територіальної оборони Чернігівщини потрібно налагодити чітку взаємодію влади всіх рівнів.
Крім того, Олена Дмитренко відзначила, що обласна рада сьогодні є своєрідною трибуною для інформування жителів області стосовно того, що ситуація на Чернігівщині є контрольованою та стабільною, відтак немає жодних причин для паніки. Тож очільниця закликала присутніх на засіданні керівників територіальних громад провести відповідну роз'яснювальну роботу і заспокоїти людей.
В межах розгляду першого питання порядку денного виступили начальник Управління Служби безпеки України в Чернігівській області Євген Нетужилов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Володимир Нідзельський, начальник 105 Чернігівського прикордонного загону імені князя Володимира Великого Олександр Чорний та інші.
Одноголосно ухваленим рішенням «Про внесення змін до Програми впровадження пілотного проєкту з організації територіальної оборони Чернігівської області на 2021-2022 роки» планується виділити у цьому році 10 мільйонів гривень з обласного бюджету на реалізацію вищезазначеної програми. Завданнями програмного документу є сприяння у підвищенні боєздатності та покращення матеріально-технічного забезпечення особового складу підрозділів територіальної оборони тощо. Адже, територіальна оборона залишається одним з найбільш економічних та доцільних способів забезпечення і підтримання на високому рівні обороноздатності держави, захисту населення від ризиків виникнення надзвичайних ситуацій та загроз військового характеру.

Схожі матеріали (за тегом)