|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:44 | 10.28.2021

Ніжинка стала «Героєм-рятівником року»

Пам’ятаєте історію про те, як молода жінка в електричці «Ніжин – Київ» реанімувала чоловіка, у якого зупинилося серце? Ну так от, нагорода знайшла свого героя! Ніжинка Олена Бендик стала лауреатом всеукраїнської акції «Герой-рятівник року-2021».

Починаючи із 2004 року в Україні проходить акція «Герой-рятувальник року» – нагороду вручають тим сміливцям, які в критичну хвилину прийшли на допомогу і врятували життя. Це, як правило, не професійні рятувальники, а звичайні люди, які волею долі опинилися у потрібний час у потрібному місці. Їхні історії абсолютно різні. Але єднає їх мужність та героїзм. А ще – готовність прийти на допомогу тому, хто її потребує.

Кожен подібний випадок фіксують у ДСНС України. А кандидатури відважних рятівників висувають для участі в акції «Герой-рятувальник». Згодом Головне управління ДСНС України обирає десятьох лауреатів. Від Чернігівщини цьогоріч ДСНСники номінували Олену Бендик.

bendyk

У грудні минулого року жінка їхала електричкою до Києва на роботу – вона працює медичною сестрою в одній із лікарень столиці. Того дня вона почула заклик у гучномовець, що потрібен медик – одному з пасажирів стало погано у тамбурі. Вже на місці побачила чоловіка без свідомості, в нього зупинилося серце. Олена перевернула його в горизонтальне положення і почала реанімувати. У той момент вона переживала, щоб їй вистачило сил, адже сама не так давно перенесла операцію і їй були заборонені будь-які навантаження. Та їй таки вдалося – серце чоловіка почало битися. І вже на станції у Носівці його забрала «швидка», діагностували гіпертонічний криз. І Олена, опинившись того дня в цій електричці, врятувала йому життя.

Нагородження лауреатів Всеукраїнської акції «Герой-рятувальник 2021 року» відбулося 17 вересня у Києві, в рамках урочистостей з нагоди Дня рятівника, у Маріїнському палаці. Десять сміливих та небайдужих українців отримали від Президента Володимира Зеленського цінні подарунки та дипломи лауреатів Акції від Голови ДСНС Миколи Чечоткіна.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)