|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:51 | 11.30.2023

«Богатир – FEST» у Блистовій

У селі Блистова Менської громади цієї суботи вперше відбувся спортивно-масовий фестиваль «Богатир-FEST» імені всесвітньо відомого борця і важкоатлета Терентія Кореня.

За задумом організаторів «Богатир – FEST» має пропагувати залучення до здорового способу життя, культурного дозвілля громадян, популяризувати унікальну локальну та національну культурну спадщину і відродити пам’ять про знаного важкоатлета з Менщини, учасника Олімпійських ігор.
Цікавою та унікальною особливістю фестивалю є поєднання спортивної та історичної спрямованості.
Ініціатори проєкту прагнуть, щоб «богатирська» тематика привернула увагу до фестивалю та малої батьківщини легендарного стронгмена минулого століття туристів як з України, так і з інших країн.
Фестиваль і закликає людей до фізичної активності, і єднає покоління, згуртовує жителів громади довкола спільних цінностей, шанобливого ставлення до своєї історико-культурної спадщини.
Під час фестивалю були організовані розваги на всі смаки: кулінарні, спортивні, музичні. Для всіх, хто цікавиться історією, була проведена екскурсія «Дитячими стежками Терентія Кореня», працювали оригінальні фотозони, дитяче містечко «Невгамовні КОРІНці» з конкурсами, розвагами та майстер-класами.
Під час фестивалю відбулися показові виступи з єдиноборств місцевих атлетів, різноманітні спортивні забави. Програма заходу передбачала також смачний фестиваль «Козацька кухня та її секрети».
Родзинкою свята стало видовищне шоу за участю українського богатиря Олександра Пеканова та змагання місцевих силачів за кубок Терентія Кореня.
Яскравим доповненням фестивалю стали захопливі виступи творчих колективів Менської громади, шоу-балету «Екватор», колективу концертних виконавців та академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм.
Місцевий богатир Терентій Савич Корінь 1883 року народження володів феноменальною силою та став легендою Чернігівщини. На початку 20 століття добився світової слави. В 1906 році став чемпіоном світу з класичної боротьби, а в 1912 році брав участь в V Олімпійських іграх у Стокгольмі.
Серед значної кількості нагород Терентія Кореня: 7 золотих хрестів, 9 золотих медалей, срібні та бронзові медалі чемпіонів світу, грошові премії була особлива — золота медаль з написом «Переможцю левів», яку він отримав у 1907 р. у США в Чикаго за поєдинок із левом.

bogatyrfest

Схожі матеріали (за тегом)