|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:34 | 11.30.2023

Відкрито оновлені туристичні локації

У Чернігові у День Незалежності України, урочисто відкрили оновлену туристичну локацію - знамениту Гарматну алею на Валу.

valПобачити її новий вигляд прийшли багато чернігівців і гостей міста. Родзинкою події стало театралізоване дійство за мотивами історії Чернігова. Точно за розкладом об 11 ранку, щойно офіційна делегація з’явилася на території Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», «ожила» історична картинка у виконанні народного театру танцю «Слов’яни». Далі екскурсовод, яким цього разу став кандидат історичних наук, головний спеціаліст відділу туризму та промоції міста Управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Бондар, провів для всіх  присутніх подорож історичними сторінками Чернігова. Завдяки динамікам його розповідь було добре чути на всій алеї, а уявити стародавні події допомагали тематичні локації та актори, які "оживили" картини з минувщини.
garmatyУсі бажаючі оглянули оновлену туристичну локацію. У ході ремонту на нижній частині парку ім. Коцюбинського, який тривав з 2019 року, були укладені клінкерною бруківкою доріжки, оновили озеленення території та влаштували на ній автоматичний полив, облаштували кілька видів нового паркового освітлення, встановили систему відеоспостереження (21 камеру), лави та урни, інформаційний вуличний сенсорний кіоск, систему Free Wi-Fi. У 2020-му на території Валу з’явилися бронзовий макет стародавнього Дитинця та скульптурні композиції "Мстислав Хоробрий і Нестор Літописець" та "Лазар Баранович і Мартин Небаба". Цього року теж виконувалися ремонтні роботи - зокрема, облаштували нові сходи з підніжжя пагорбу до Колегіуму та відновили фонтан із персонажами казки Михайла Коцюбинського.
Гарматну алею, верхню частину Валу, ремонтували цьогоріч. Тут теж замінили покриття доріжок клінкерною бруківкою. Підпірні стінки, частиною яких тепер є стилізовані зображення бастіонів розташованої тут колись чернігівської фортеці, облицювали клінкером та гранітом. Уклали 7500 м2 рулонного газону з автоматичним поливом, облаштували освітлення - зокрема, гармати підсвічуватимуть 24 світильники, також буде архітектурне освітлення пам’ятника Т. Г. Шевченку. Крім того, встановили 35 камер відеоспостереження, систему Free Wi-Fi, нові лави та урни.

Схожі матеріали (за тегом)