|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:37 | 08.12.2022

Ліси передали... на інвентаризацію

30 липня відбулося засідання п'ятої сесії обласної ради восьмого скликання, на якому мало бути прийнято 77 рішень, які стосуються важливих економічних та соціальних питань. Проте проголосовано у сесійній залі було лише 5 питань порядку денного. Серед них було й рішення про передачу лісів територіальним громадам.

1ases2007В числі перших прийнятих рішень - звіти про виконання обласного бюджету області за І квартал і за І півріччя 2021 року і внесення змін до рішення облради від 26 лютого 2021 року № 48-3/VIII «Про обласний бюджет Чернігівської області на 2021 рік, які були прийняті із врахуванням пропозицій та зауважень, висловлених Президією і постійними комісіями обласної ради та проголосованих у сесійній залі.
З метою забезпечення дієвої та ефективної роботи депутатів обласної ради в постійних комісіях, пропорційного представництва депутатських фракцій обласної ради в постійних комісіях внесено зміни до Положення про постійні комісії та рішення обласної ради від 3 грудня 2020 року № 4 «Про утворення та обрання постійних комісій Чернігівської обласної ради восьмого скликання з керівним складом».
Жваве обговорення серед депутатів у сесійній залі викликав проєкт резонансного рішення про передачу лісів територіальним громадам. Відповідно до цього рішення, процес передачі районних дочірніх агролісогосподарських підприємств КП «Чернігівоблагроліс» обласної ради та земельних ділянок лісового фонду у власність територіальним громадам області, розпочатих згідно з рішенням обласної ради від 2 грудня 2019 року № 4-20/VII «Про процес передачі до комунальної власності міських, селищних та сільських рад об'єднаних територіальних громад Чернігівської області», розпочнеться із проведення інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні дочірніх агролісогосподарських підприємств КП «Чернігівоблагроліс» в межах відповідної міської, селищної, сільської ради для наповнення Державного земельного кадастру та їх реєстрації в державному реєстрі речових прав.
Фінансування робіт з інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення планується провести за рахунок коштів обласного бюджету та прибутків дочірніх підприємств, на що будуть передбачені видатки в сумі 30 млн грн. За результатами інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення права засновника комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» будуть передані територіальним громадам області в межах територій, на яких здійснюють діяльність його дочірні агролісогосподарські підприємства.
Через технічні збої системи голосування, які гальмували продуктивну діяльність обранців обласного представницького органу Чернігівщини, в роботі сесії оголошено перерву.

Схожі матеріали (за тегом)