|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:05 | 05.26.2024

Чернігівські спортсмени отруїлися в «Таємниці Карпат»

Всі ми цілий рік працюємо, відкладаємо кошти, щоб влітку поїхати відпочивати з родиною або відправити своїх дітей на незабутній відпочинок.

Саме так мало статися і з чернігівськими дітьми, які поїхали відпочивати та тренуватися на спортивні збори у дитячий табір «Таємниця Карпат», що в селі Яблуниця Івано-Франківської області. Та от тільки ні тренери, ні діти, ні батьки не знали, на що перетвориться для них цей літній відпочинок. Адже вже за декілька днів після приїзду діти та тренери почали скаржитися на недомагання, блювоту та діарею, а деякі навіть потрапили до місцевих лікарень.

 

Путівка на 10 днів батькам обійшлася в 6800 гривень, плюс дорога і інші кишенькові витрати. І комусь, аби відправити дитину в «Таємницю Карпат», потрібно було відкладати кошти не один місяць. Та батьки ніколи нічого не жаліють для своїх чад, а тут – тренування і відпочинок у карпатських горах, що може бути краще? Ці спортивні збори для тхеквандистів організувала Вінницька федерація тхеквандо. Загалом на них приїхало 243 дитини, 11 тренерів та 22 батьків із Чернігівської, Вінницької, Київської, Харківської та Сумської областей. Та вже на четвертий день після приїзду у дітей почали з’являтися схожі симптоми: біль у животі, блювота, діарея та температура. Коли тренери звернулися до керівництва відпочинкового комплексу, то почули, що то вони самі винні і нічого тут страшного нема. А згодом чоловік взагалі зник і перестав виходити на зв'язок. Дітям ставало все гірше, і тренери прийняли рішення діяти кардинально: викликали «швидку», поліцію та Держспоживслужбу.

1aumovy

Такі умови пропонують у рекламі готелю

 

Інспектори Держспоживслужби разом із поліцією влаштували перевірку закладу і нарахували 62 порушення, які могли призвести до спалаху захворювання серед гостей комплексу. Та найголовніше – табір не мав жодних дозвільних документів, щоб приймати дітей на відпочинок. Тож виникає питання, як такий табір узагалі міг працювати? Адже чернігівські діти не перші, кого цього року приймали в «Таємниці Карпат», і, як стало відомо згодом, випадки отруєння тут трапляються частенько. От тільки досі ніхто не закриває цей комплекс, керівництво якого наживається на здоров’ї дітей.

Так, дійсно, поліція відкрила провадження за ч.2 ст. 325 Кримінального кодексу України – порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням. Санкція статті передбачає штраф або позбавлення волі до 3 років. От тільки чи отримають винні по заслузі – поки лишається під питанням.

 

З «відпочинку» їхали автобусом

 

Оскільки залишатися там було небезпечно для здоров’я дітей, чернігівські тренери прийняли рішення негайно повертатися додому. Більшість чернігівських спортсменів приїхали додому автобусом, деяких дітей батьки забирали самостійно. Тих, хто лежав у лікарні, забрали, коли їм стало трохи краще.

Відразу по приїзду до Чернігова усіх дітей оглянули лікарі інфекційного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні. Медики зробили бакпосіви та ПЛР-тести на ротовірус. Більшість дітей відправили додому, проте їм приписали проводити симптоматичне лікування. Були й такі, кого госпіталізували по приїзду. Адже погано в «Таємниці Карпат» було всім, але у кожного був різний ступінь тяжкості перебігу отруєння.

1balkoms

Наразі батьки налаштовані йти до кінця, вони прагнуть домогтися того, щоб «Таємниця Карпат» більше не приймала жодної дитини. Та й компенсацію за підірване дитяче здоров’я і відпочинок, який не відбувся, ніхто не скасовував.

«Нам дуже неприємно, що все так вийшло, що нашим дітям дістався саме такий відпочинок. Я коли туди приїхала, була шокована, – говорить у своєму відеозверненні мама однієї зі спортсменок Дар’я Сластьонкіна-Рудник. – Адже на території є напівзруйновані будинки, а нам показували фото лише тих декількох нормальних, де, власне, й жили діти. Коли нашим дітям було погано, то за ними прибирали тренери, тренери ж купили й ліки, воду, їжу. Персонал і Віталій Семенюк не допомагали взагалі. Я не знаю, хто заробив на наших дітях, але не хочеться, щоб нашими грошима від цієї ситуації відкупилися і продовжували працювати».

 

«Таємниця Карпат» не введений в експлуатацію

 

Після того, що сталося, батьки почали бити на сполох і дізнаватися про цей комплекс усе, що тільки можна. Як виявилося, він був захоплений рейдерами ще два роки тому, а справжня власниця Надія Заставна неодноразово зверталася до місцевої прокуратури з заявами та скаргами про те, що її готель захопили. Більше того, цей заклад навіть не був введений в експлуатацію. За її словами, в цьому комплексі повна антисанітарія на кухні, проте це нікого не бентежить, бо всі служби все знають і покривають організаторів. Сама ж Надія Заставна вже не один рік відстоює свої права на власність у судах. Проте все марно.

«Вже півтора року я борюсь за свою власність, та поки що все марно, – говорить Надія Заставна. – Поліція Івано-Франківщини та прокуратура області покривають рейдерів Віталія і Галину Семенюк, які залізли в готель, як злодії, завезли туди озброєних бандитів, які називають себе охороною, і почали возити дітей з усієї України. По якому праву вони це роблять? Вони ж не мають жодних дозвільних документів! Більше того, зараз ця база зовсім не пристосована для відпочинку, особливо дітей, і найголовніше – вона перебуває під арештом, поки тривають судові засідання. Як вона може працювати?»

Чи знали представники Вінницької федерації тхеквандо про ті проблеми, які є в цьому таборі, – сказати важко, але у всякому разі перед тим, як їхати, вони запевнили тренерів з інших областей, що місце відповідає всім нормам для відпочинку дітей.

 

Яремчанська лікарня нічого не виявила

 

У «Таємниці Карпат» сталося не менш таємниче отруєння дітей. Адже попри те, що два десятки дітей були госпіталізовані до місцевих лікарень і майже всі мали симптоми харчового отруєння, лабораторні аналізи, які робили дітям у Яремчанській міській лікарні нічого не вивили. І це не може не насторожувати. Ну, не можуть дві сотні дітей просто так блювати, лежати з температурою і мати діарею! Проте лікарі результати видали.

«Не виявлено нічого у дітей, бакпосів негативний, ротовірус – негативний, – повідомила лікар Яремчанської міської лікарні Надія Михайлівна Алексашенко. – Всі виписки я скину уповноваженим батькам окремо. І прошу мене більше не турбувати».

І що виходить: діти здорові, ніякого отруєння і вірусу немає? І готель «Таємниця Карпат» не винний і може працювати далі?! На жаль, саме так, скоріш за все, і станеться. Адже табір закрили лише на 10 днів, а за неофіційною інформацією вже на початку серпня туди має заїхати чергова група дітей на «відпочинок». Тож виникає питання: скільки ще дітей має постраждати , щоб цей недотабір закрили, щоб покарали всіх винних? І коли нарешті влада зверне на це увагу? Бо ж коли відстоювали на додаткових виборах кандидатуру Василя Вірастюка в народні депутати, який, до речі, пройшов по цьому округу, то чимало представників провладної партії з’їхалося. Вони тоді виборювали право на чесні вибори. Тож чого вони зараз мовчать і не виборюють право дітей на безпечний відпочинок?

Тож батьки поки що чекають результатів тих аналізів, які відразу по приїзду у дітей взяли в Чернігівській дитячій обласній лікарні. На момент виходу матеріалу результатів ще не було.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)