|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:29 | 03.01.2024

На Сосниччині "закоркували" свердловини

Перевірка результатів робіт з тампонажу недіючих безхазяйних артезіанських свердловин, проведених на території Сосницької селищної ради, показала, що вжиті заходи сприяють захисту підземних вод, які є основним джерелом питного водопостачання на Чернігівщині.

tanponТак, на місці затампонованих декілька тижнів тому свердловин були виявлені як побутові сміттєзвалища, так і замулені ділянки. Весь цей бруд раніше потрапляв до ґрунтових вод. Аби ліквідувати загрозу забруднення підземних водоносних горизонтів та ґрунтів, а також не допустити випадків надзвичайних ситуацій, безхазяйні свердловини, що залишилися внаслідок реорганізації аграрного сектору, були затампоновані.
Загалом цьогоріч на Сосниччині затампоновано 13 таких свердловин, ще 10 – минулоріч. Далі роботи з тампонажу проводитимуться в Менській та Березнянській територіальних громадах. Наразі здійснюється корегування відповідної проєктно-кошторисної документації.
Нагадаємо, що заходи з тампонажу недіючих безхазяйних артезіанських свердловин на Чернігівщині здійснюються в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду. На ці потреби переліком видатків фонду на 2021 рік передбачено 2 мільйони гривень.
Торік, окрім Сосницької ТГ, проведені роботи з тампонажу 3 недіючих артезіанських свердловин на території Городнянської міської ради.
Усього за період дії Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки затампоновано 227 свердловин, на ці потреби витрачено майже 13 мільйонів гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Схожі матеріали (за тегом)