|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:13 | 03.01.2024

У Чернігові розгорнули Рушник Єдності

З нагоди 25-тої річниці прийняття Конституції України в обласному центрі відбулася низка урочистих заходів.

Квіти до пам'ятного знаку «Борцям за волю і незалежність України», що біля Катерининської церкви, поклали керівники області та міста, депутати обласної ради, військовослужбовці, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадськості та духовенства. Пам'ять усіх, хто загинув, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання. Прозвучав Державний Гімн України.
Урочистості до Дня Конституції України продовжилися розгортанням біля підніжжя Катерининської церкви найбільшого в Україні Рушника Єдності.

rusnyk200

Як зазначалося, рушник довжиною 200 метрів, шириною 220 сантиметрів виконаний у одній з найдавніших технік нанесення на тканину візерунків — вибійки. Як і в давні часи, для цього використовували дерев'яні дошки, на гладкій поверхні яких вирізьблювали декоративні візерунки. Авторами ідеї, ескізів та дерев'яних штампів рушника, а також головними натхненниками його створення стали майстри Обласного центру народної творчості, які залучили до втілення цього символу єдності, любові до рідної землі і працелюбності широке коло людей. Рушник, розгорнутий представниками 57 громад Чернігівщини, став рекордним для України. Це досягнення зафіксували представники Книги рекордів України.

rusnyk200e
Завершилося свято у Чернігові на Алеї Героїв, де працювало містечко майстрів та відбувалися інші урочисті заходи.

Схожі матеріали (за тегом)