|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:29 | 07.23.2024

«Фронтовий кобзар» Тараса Шевченка

В обласному молодіжному центрі відбулася презентація унікального і єдиного у світі творчого літературно-мистецького проєкту - «Кобзаря» Тараса Григоровича Шевченка, ілюстрованого колажами-портретами героїв російсько-української війни.

Художником і дизайнером цього креативного видання став учасник Революції Гідності та війни на Донбасі, заслужений діяч мистецтв України Сергій Пущенко, який і представив свій доробок чернігівцям.
Художник у перервах між боями малював портрети своїх бойових побратимів, десятки з яких і стали прекрасними ілюстраціями до вісімсотсторінкового видання Тараса Шевченка. Окрім того, Сергій Пущенко, створюючи колажі для «Фронтового кобзаря», використав світлини бійців добробатів, воїнів Збройних Сил України, фронтових кореспондентів, постаті яких органічно поєднуються із поезіями Великого Кобзаря. Такі унікальні творчі проєкти, подібні видання надихають захисників України на мужність і героїзм в ім'я незалежності нашої Батьківщини. На війні висока сила поезії Великого Кобзаря звучить по-особливому і її можна прирівняти до потужної зброї, яка принесе Україні довгоочікувану перемогу над будь-яким ворогом.

1kobzar
Завершився презентаційний захід молебнем в честь світлої пам'яті полеглих за незалежність нашої держави на сході України, який відправили священнослужителі Катерининського храму на чолі з його настоятелем Романом Кіником, а також сольним концертом на честь захисників Вітчизни лідера гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка.

Схожі матеріали (за тегом)