|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:37 | 11.30.2023

Вшанували Великого Кобзаря

 В обласному центрі відзначили 207-у річницю від дня народження Великого Кобзаря

9 березня, вся Україна відзначає 207-у річницю з дня народження великого українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди біля пам'ятника Великому Кобзарю в Чернігові відбулися урочистості за участю голови обласної ради Олени Дмитренко та її заступника Дмитра Блауша, заступника голови облдержадміністрації Олени Думи, секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломака. В урочистому заході також взяли участь народні депутати та представники депутатського корпусу обласної ради, державних установ та громадських ветеранських організацій, творчої інтелігенції, національно-культурних товариств, релігійних організацій, військові та громадськість.
Під час заходу ведучі - заслужена артистка України Наталія Максименко та заслужений артист України Олексій Биш нагадали про хроніки життя та творчості видатного українського генія, зачитали його поетичні рядки. У виконанні Академічного Чернігівського народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм прозвучали твори Великого Кобзаря.
«Тарас Шевченко мріяв про таку єдину сім'ю у вільному суспільстві з рівними можливостями, мріємо про це і ми... І не тільки мріємо, але і діємо...» - такими словами ведучі запросили продекламувати вірші особливих людей, людей з інвалідністю, кожен із яких прочитав уривок зі свого улюбленого твору.
Віддаючи шану генію і таланту Тараса Григоровича, учасники заходу поклали квіти до пам'ятника Великому Кобзареві.
Музичний супровід заходу забезпечив духовий оркестр обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Анатолія Ткачука. Захід продовжився «вільним мікрофоном» для читання поезії Кобзаря та власних віршів всіх бажаючих.

1kobzar

Схожі матеріали (за тегом)