|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:50 | 10.16.2021

Нарешті область із прийнятим бюджетом

26 лютого на другому пленарному засіданні третьої сесії обласної ради поточного скликання затверджено обласний бюджет на 2021 рік.

Двох тижнів вистачило, щоб обласна держадміністрація врахувала зауваження та пропозиції (хоч і не всі), висловлені депутатами до проєкту рішення «Про обласний бюджет Чернігівської області на 2021 рік» в рекомендаціях постійних комісій та на першому зібранні нинішньої сесії.

1ses4budРозпочалося пленарне засідання із вшанування хвилиною мовчання світлої пам'яті Героя війни на сході України, солдата 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, уродженця Ічнянщини Сергія Петраускаса, який загинув 22 лютого 2021 року біля шахти «Бутівка» (район Донецького аеропорту) внаслідок ворожого обстрілу з протитанкового гранатомета.
Голова обласної ради Олена Дмитренко поінформувала колег про створення депутатської фракції Політичної партії «За майбутнє» (керівник – Сергій Сергієнко) та депутатської групи з гендерних питань із шести депутаток «Рівні можливості» (очільник групи - Юлія Заїка). Проте стосовно жіночого гендерного осередку виникли певні питання: депутатка від фракції «Рідний дім» Вікторія Пекур заявила, що до згаданої групи її включили без погодження з нею і жодних документів вона не підписувала. Народна обранка попросила сесію вважати її заяву як запит на розгляд цієї справи до правоохоронних органів.
Далі депутати в короткий термін розглянули кілька питань, які окрім головного – бюджетного, були внесені до порядку денного сесійного засідання. Зокрема, прийняли Програму охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки, на виконання якої будуть спрямовані фінанси із державного, обласного, міських, селищних та сільських бюджетів, а також кошти підприємств, загальною сумою 814558,46 тис. грн. Основною її метою є реалізація державної політики України в галузі охорони довкілля; забезпечення екологічної безпеки, захисту життя і здоров'я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища; збереження біологічного та ландшафтного різноманіття і формування екологічної мережі; забезпечення екологічно збалансованого природокористування; підвищення рівня суспільної екологічної свідомості та досягнення гармонії взаємодії суспільства і природи.
Також народні обранці затвердили перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2021 рік, внесли зміни до Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 26 січня 2021 року № 26-2/VІІI, та до рішення обласної ради від 26 січня 2021 року № 50 «Про утворення президії обласної ради», погодили депутатський запит.
Весь інший сесійний час депутати спрямували на розгляд основного питання порядку денного «Про обласний бюджет Чернігівської області на 2021 рік». В ході його обговорення, голова обласної держадміністрації Анна Коваленко зазначила, що фінансові можливості нового фінансового документу області хоч і обмежені, що не виправдовує очікувань, але його треба приймати.
У свою чергу, голова обласної ради почергово озвучила депутатам всі двадцять пропозицій до бюджету, прийнятих народними обранцями на засіданнях постійних комісій та під час першого пленарного засідання нинішньої сесії. В ході обговорення та голосування за внесені пропозиції зауважень від депутатів не надходило. Як результат, обласний бюджет Чернігівщини на 2021 рік було прийнято голосами усіх 38 присутніх на засіданні обранців.
В роботі другого пленарного засідання третьої сесії обласної ради поточної каденції взяли участь перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, заступник голови обласної ради Дмитро Блауш, народні депутати України Сергій Гривко та Петро Халімон, керівники структурних підрозділів обласної виконавчої та представницької влади, представники засобів масової інформації.

Схожі матеріали (за тегом)