|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:14 | 10.16.2021

Новації на дорогах області

Вже працюють з холодним асфальтобетоном

Цьогорічна зима відзначилися опадами(сніг та дощ), різкими перепадами температур від плюсової до мінусової, надмірною вологістю. Такі погодні умови руйнівні для асфальтобетонного покриття, знижується його жорсткість - утворюються вибоїни.

Для ліквідації аварійної ямковості узимку підрядні дорожні організації використовують холодний асфальтобетон, виготовлений за спеціальною технологією. Для глибокого проникнення та обволікання, в асфальтову суміш додають спеціальні добавки і певні види бітуму, які мають дуже високу текучість та і еластичність, що дозволяє ліквідовувати ямковість на автошляхах у холодну пору року.
У грудні роботи з холодним асфальтобетоном проведені на дорогах М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі, М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ, Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка. Ліквідовано найбільші аварійні вибоїни.

1abeton
Усього у 2020 році у Чернігівській області в рамках експлуатаційного утримання доріг державного значення усунуто майже 360 тисяч квадратних метрів ямковості.


Укріплено узбіччя на дорозі Сосниця-Короп

 

Цьогоріч це останній об'єкт, де в рамках експлуатаційного утримання відновлено покриття суцільним асфальтобетоном. Роботи проведені на найбільш зруйнованих аварійних ділянках, де ямковий ремонт провести не доцільно. 4 кілометри відновлено по Сосницькому району та 5 по Коропському. Комплекс робіт включав не лише влаштування суцільного асфальтобетону, а й також укріплення узбіччя та встановлення дорожніх знаків.

1auzbicca
Усього у 2020 році таким методом відновлено покриття на 31,5 км доріг Чернігівщини (18 об'єктів). Окрім того, для забезпечення проїзду цьогоріч на дорогах області ліквідовано майже 360 тисяч квадратних метрів ямковості.


На Гомельській трасі вже нема тросового бар’єру

 

Останнє тросове огородження на розділовій смузі (яке ще було свідком розвалу Радянського Союзу) на автодорозі М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі у селі Великі Осняки Ріпкинського району демонтовано. Встановлено нове сталеве оцинковане зі світловідбиваючими вставками.
Відбійники - важливий елемент безпеки дорожнього руху. Огорожа дорожня металева бар’єрного типу використовується для запобігання виїзду автомобіля за межі дорожнього полотна і для гасіння енергії удару при зіткненні з ним. Також бар’єрні огорожі встановлюються в якості розділової смуги, забезпечуючи дотримання водіями правил руху.

1atrossbar
Усього у 2020 році у Чернігівській області встановлено та замінено 7098 погонних метрів бар'єрного огородження. Також для підвищення безпеки дорожнього руху встановлено 18 демпферних систем - амортизаторів, розміщених перед бар'єрним огородженням, які гасять енергію удару у випадку наїзду на них автівкою на швидкості, і зберігають життя водія та пасажирів.


Міст через річку Білоус відкрито

 

Наразі проведено весь комплекс робіт для якомога швидшого відновлення проїзду. Виконані основні роботи по відновленню опор та прогонової будови, встановлено нове металеве бар'єрне та огородження, влаштовано шар гідроізоляції та відремонтовано покриття. Підрядна організація - ТОВ "Синергія Міст".
Штучна споруда над річкою Білоус на дорозі Т-26-06 Чернігів - Любеч - Славутич (км 10+474) побудована ще в 1957 році, довжина мосту - 45 метрів. Після ремонту з п'ятого (аварійного) експлуатаційного стану буде переведена в третій (задовільний). Нагадуємо, у 2020 році у Чернігівській області відремонтовано 6 аварійних мостів.

1amistbilous

Схожі матеріали (за тегом)