|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:32 | 04.13.2021

100 днів прокурора області

22 грудня в Чернігівській обласній прокуратурі відбулася прес-конференція з нагоди 100 днів на посаді очільника установи Сергія Василини

1asvasylymaУ вівторок до Чернігівської обласної прокуратури завітали журналісти з нагоди проведення прес-конференції, присвяченої перебуванню 100 днів на посаді її керівника, - Сергія Василини. Представники ЗМІ отримали можливість наживо поспілкуватися з очільником обласної прокуратури та поставити йому ряд запитань стосовно результатів діяльності органів прокуратури та розгляду резонансних кримінальних проваджень.
На початку заходу Сергій Василина ознайомив присутніх з даними по ключових напрямах роботи та торкнувся кадрових питань в розрізі реформ прокуратури, що тривають. Зокрема, керівник повідомив, що в Чернігівській обласній прокуратурі успішно пройшли всі три етапи атестації 61 прокурор регіональної прокуратури із 86 допущених, серед них 15 - не склали іспити, 9 - не подали заяву про намір пройти атестацію. Всі, хто успішно склав іспити переведені до обласної прокуратури.
- На даний час триває вже третій етап тестування прокурорів місцевих прокуратур, які згодом стануть окружними. Перший етап зі 167-ми допущенних не пройшли 5 прокурорів, другий - 13 і один прокурор не зміг пройти співбесіду, - повідомив присутнім Василина.
- Починаючи з 11 вересня поточного року, на отриманні неправомірної вигоди було викрито чотирьох осіб, всім їм обрано запобіжний захід. Серед яких: селищний голова з Прилуцького району, двоє правоохоронців держмитслужби та заступник начальника державної установи «Менська виправна колонія №91». Суми отриманих посадовцями коштів обраховуються десятками тисяч гривень. Загалом, за рік, під процесуальним керівництвом  органів прокуратури Чернігівщини, викрито 14 осіб, які одержали неправомірну вигоду.
- Упродовж 2020 року набули законної сили вироки стосовно 6 правоохоронців, яких було засуджено за вчинення корупційних кримінальних правопорушень до реального позбавлення волі. Термін - ув’язнення від 5 років. В Чернігівській області 6 засуджених до реального позбавлення волі із 31 особи по державі, - розповів Сергій Василина про стан справ у боротьбі з корупційними правопорушеннями.
- Щодо правопорушень у бюджетній сфері, то цей напрям також є одним з пріоритетних для органів прокуратури і нині  в нас значиться 32 кримінальні провадження, які стосуються розтрати державних коштів. Так, упродовж листопада було оголошено 4 підозри у розтраті бюджетних коштів чотирьом особам: директору приватного підприємства (заволодіння у 2016-му році майже 500 тис. грн, виділених на фінансування робіт з капітального ремонту залізничного мосту через річку Десна);  селищному голові (за розтрату в 2017-му році 36 тис. грн, виділених на проведення ремонту покрівлі будинку культури);  міському голові (за розтрату в 2017-му році майже 400 тис грн, виділених на ремонт тротуарів) та  сільському голові (за розтрату в 2018-му році 165 тис грн, виділених на купівлю техніки для комунального підприємства).
100prokuror- Упродовж трьох місяців мого перебування на посаді було скеровано до суду 2 обвинувальних акти за фактами розкрадання коштів держбюджету, серед яких директор ТОВ  та інженер з технічного нагляду, які заволоділи коштами у сумі 538 тис грн, шляхом завищення вартості робіт з ремонту дитячого садка Менської міської ради, та  заступник  міського голови за розтрату 160 тис грн, виділених на реконструкцію парку.
- Розпочато розслідування низки кримінальних проваджень щодо розтрати бюджетних коштів, спрямованих на купівлю обладнання та препаратів для боротьби з коронавірусною хворобою, - повідомив присутнім керівник Чернігівської обласної прокуратури.
- На даний час під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури розслідується кримінальне провадження, у якому орієнтовні збитки складають мільйони гривень. Відомості про даний злочин внесено до ЄРДР за фактом зловживання владою або службовим становищем при здійсненні порубки лісу на території Чернігівської області упродовж 2019-2020 років. Мова йде про двох службових осіб, які мають відношення до державних лісгоспів. В найближчий час ми проінформуємо вас про результати розслідування цього провадження, - зазначив Василина.
- На сьогоднішній день ми здійснюємо активну протидію правопорушенням у сфері незаконної лісозаготівлі, оскільки дана проблематика є вкрай актуальною для Чернігівського регіону. В 2020-му році виявлено 90 правопорушень зазначеної категорії, для порівняння в 2019-му році - 69.  Направлено до суду 16 обвинувальних актів, що в три рази більше, ніж минулого року. Встановлено збитків на суму 1 млн. 581 тис. грн. З метою їх відшкодування заявлено 7 позовів, 4 з яких вже задоволені на загальну суму 828 тис. гривень, накладено арешт на суму близько мільйона гривень на майно підозрюваних, - розповів журналістам Сергій Василина.
- Чернігівська область є третьою за площею території в Україні, тож правопорушення у сфері земельних ресурсів не менш актуальні для регіону, ніж незаконна лісозаготівля. Нами направлено до суду 21 обвинувальний акт по кримінальним провадженням, що стосуються порушень земельного законодавства. Один з обвинувальних актів, скерованих до суду стосується особи, яка самовільно зайняла земельні ділянки площею близько 39 га, розташовані одним масивом неподалік с. Макіївка Носівського району. Вказані землі обвинувачений засіяв сільськогосподарською культурою.
 - Основними причинами захоплення особливо цінних земель, є: відсутність чітких меж земельних ділянок історико-культурного призначення;  не винесення їх меж в натурі; відсутність визначення меж культурних об’єктів та незавершеність інвентаризації земель та їх грошової оцінки. Досить важко доводити в суді склад кримінального правопорушення за фактами самовільного зайняття земельної ділянки або самовільного будівництва, допоки органи державної влади не в повній мірі вживають заходи з визначення меж об’єктів культурної спадщини,  внесення відповідних даних у Державні реєстри нерухомих пам’яток України національного та місцевого значення, оновлення та видачі нових охоронних зобов’язань власникам чи користувачам земель, - уточнив проку       рор.
Також Сергій Олександрович Василина поінформував журналістів про досягнення Чернігівської обласної прокуратури з протидії правопорушенням у сфері оподаткування, окремо приділивши увагу боротьбі з організованою злочинністю. Також надав статистику по кримінальним провадженням, які стосуються порушень прав журналістів.
Друга частина заходу була присвячена запитанням, які надійшли від присутніх журналістів.

Схожі матеріали (за тегом)