|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:32 | 11.27.2022

Хасиди "наступають" з Білорусі

У пункті пропуску на кордоні з Білоруссю в Чернігівській області "Нові Яриловичі" тимчасово обмежено рух транспортних засобів та громадян. Українські та білоруські прикордонники перенаправляють транспорт на інші пункти пропуску.

1xasidНа кордоні Білорусі та України застрягли понад 1,5 тисячі хасидів-паломників, які намагаються потрапити на територію України і відвідати Умань для святкування Рош га-Шана. Білоруські прикордонники повідомили, що Україна до 29 вересня заборонила в’їзд іноземців. З білоруської сторони перетин кордону на виїзд з країни не обмежено.

Як повідомляє прес-служба ДПСУ, очільник Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко зустрівся з групами паломників, які намагаються потрапити в Україну з Білорусі всупереч обмеженням в’їзду. Він закликав іноземців поважати закони України та правила, які регламентують перетин державного кордону. Також Дейнеко попередив, що порушники нестимуть відповідальність, а прикордонники не допустять спроб незаконного перетину кордону. Наразі ДПСУ задіяла резерви відомства та організувала взаємодію з підрозділами Нацполіції та Нацгвардії України. Ситуація залишається контрольованою.

Як повідомила Державна прикордонна служба, іноземні громадяни після надання їм всіх необхідних роз’яснень з боку українських прикордонників продовжують перебувати на території Білорусі між українським та білоруським пунктами пропусків. ДПСУ була вимушена обмежити пропуск транспортних засобів та громадян в пункті пропуску "Нові Яриловичі" зважаючи, що знаходження значної кількості іноземців, фактично на проїжджій частині, призводить до ускладнення руху автівок та може нести загрозу життю громадян. Прикордонники наголошують, що не допустили спроби незаконного перетину держрубежу.

Раніше Ізраїль закликав Україну заборонити паломництво хасидів до Умані.

Схожі матеріали (за тегом)