|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:08 | 11.27.2022

Відкрите послання начальнику ГУНП в Чернігівській області Володимиру Нідзельському

Відкрите послання начальнику Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Нідзельському Володимиру Олександровичу

Від Войтка Григорія Андрійовича, члена Національної спілки журналістів України, письменника, позаштатного спецкора газети «Чернігівщина»

 

Шановний Володимире Олександровичу, відреагуйте належним чином на завідомо неправдиві виклики поліцейських волонтерками партії «Наш край».

 

1aanaskra

Про такий виклик дізнався вочевидь 2 вересня 2020 року біля агітаційного намету з логотипом і передвиборчими лозунгами партії «Наш край», встановленого в центрі села Озеряни Бобровицького району. В наметі дві молоді волонтерки і один волонтер (самі так назвалися, але без прізвищ й імен) поширювали партійну газету «Наш край» з агітаційними матеріалами. Втім, вони пояснили, що не агітують, а інформують… Як фаховий журналіст, я зауважив, що є офіційне тлумачення слова «агітація»: поширення політичних ідей і лозунгів для впливу на свідомість широких верств населення. Політичні ідеї партії, її заяви про участь у місцевих виборах з відповідними лозунгами і обіцянками є в газеті «Наш край» та в написах на агітаційному наметі. Але таке моє пояснення при спробі одержати достовірну інформацію про публічну роботу партійних волонтерів публічної партії було розцінене як перешкоджання їхній інформаційній діяльності, і одна з волонтерок телефоном викликала наряд поліції, який приїхав за лічені хвилини. Одначе ні вона, ні її спільники не могли пояснити, в чому полягало моє перешкоджання їхній «інформаційній роботі»: спілкування з ними записане на відео. Тож навіть не намагалися писати заяву на мене. Виходить, що їхній виклик наряду поліції – то засіб відбити вмене бажання цікавитися змістом і правовими підставами їхньої «волонтерської» роботи (законом передбачена соціально спрямована волонтерська робота)? Ще той виклик схожий на виклик власних охоронців для задоволення абсурдних примх волонтерок, чи ще чогось.

Вибачте, Володимире Олександровичу, але вимушений нагадати Вам і вашим підлеглим, що за свідомо неправдивий виклик спеціальних служб передбачений КУпАП штраф від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів. Може, застосування цієї відповідальності відіб’є в політичних волонтерок бажання гратися поліцейськими, як хлопчиками на виклик? Бо вони так зухвало і зверхньо повели себе ще до старту передвиборчих перегонів, до початку передвиборчої агітації. А що буде далі? Тож і шлю вам послання. Сподіваюся, відреагуєте ділом, а не словом.

Схожі матеріали (за тегом)