|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:27 | 11.27.2022

Нищівні пожежі через необачність

Необережність громадян у поводженні з вогнем призводить до виникнення численних пожеж із жахливими наслідками

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 12 пожеж, з яких 2 виникло в житловому секторі, 10 в природних екологічних системах. Загальна площа пройдена вогнем складає понад 17 га.

О 14:07 у с. Орликівка Семенівського району через необережне поводження з вогнем невстановленої особи загорілася суха рослинність на площі 2,5 га. Поривами вітру вогонь перекинувся та знищив 7 будівель різного призначення в 5 домогосподарствах, із них 2 житлові будинки, 3 житлові будинки, що не експлуатуються та 2 господарчі будівлі. До гасіння пожежі залучалися два відділення 11-ої Державної пожежно-рятувальної частини м. Семенівка, 2 пожежні автоцистерни і трактори з плугами від лісокористувачів.

1apogegi

О 15:30 у с. Вороб'ївка Новгород-Сіверського району загорівся житловий будинок і вогонь охопив сусідні житловий будинок, що не експлуатується та господарчу споруду. На місці пригоди працювало два відділення 7-ої Державної пожежно-рятувальної частини м. Новгород-Сіверський, а також місцева пожежна команда с. Буда-Вороб'ївська. Вогнем знищено неексплуатуємий будинок, господарську споруду та покрівлю житлового будинку, пошкоджено майно. Причина пожежі встановлюються. 

О 14:08 у с. Диханівка Городнянського району через необережність у поводженні з вогнем невідомої особи сталася пожежа сухої трави на площі 2 га. Вогонь перекинувся на житловий будинок, що не експлуатується, внаслідок чого знищено покрівлю споруди.

Слід зазначити, що з початку року на Чернігівщині через необережність у поводженні з вогнем, а також внаслідок випалювання сміття й залишків сухої рослинності зареєстровано понад 1200 пожеж в екосистемах, а загальна площа пройдена вогнем склала майже 3700 га. Крім того, з вищезазначеної причини 69 пожеж виникло у житловому секторі громадян, нажаль, 3 особи загинуло. 

У зв’язку з цим, рятувальники Управління ДСНС України у Чернігівській області вкотре звертаються до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки та проявляти обережність у поводженні з вогнем в приватному житловому секторі, а також при перебуванні у лісових масивах, на відкритих територіях та біля торфовищ. Наголошуємо, що відповідно до законодавства України, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків передбачає покарання у вигляді штрафу. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Схожі матеріали (за тегом)