|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:19 | 03.21.2023

У військовому лісгоспі, як на передовій

Державне підприємство «Остерський військовий лісгосп» – у прямому сенсі є найбільш пожежонебезпечним лісгоспом області, адже поруч розташовані військові полігони, які тримають у постійній напрузі лісівників Остерщини.

1pogar2Днями на базі лісгоспу відбулася виїзна нарада керівників лісогосподарських підприємств на чолі з начальником управління Чернігівського ОУЛМГ Юрієм Болоховцем. Основна тема – боротьба з лісовими пожежами.

Остерський військовий лісгосп давно став науково-практичним центром, де відпрацьовують навички боротьби з лісовими пожежами. Так, у 2019-му році за участю директора Глобального центру моніторингу пожеж Йохана Голдаммера та співробітників кафедри лісівництва Національного університету біоресурсів і природокористування України на базі підприємства відбулись масштабні польові навчання, у ході яких лісові охоронці практично освоювали метод «контрольованого палу».

«Для застосування цього методу при гасінні пожеж підприємством було закуплено 5 апаратів АЗ-4. На навчаннях ми також постійно закріплюємо класичні методи боротьби з вогнем у лісі за допомогою ранців, особливо у важкодоступних місцях для техніки», – уточнив керівник підприємства Володимир Брайко.

Йохан Голдаммер відзначив Остерський військовий лісгосп як підготовлену базу. На міжнародній конференції цього року, яка проходила он-лайн через пандемію, розглядали питання щодо можливості проведення другого практичного етапу зазначеної конференції саме на базі цього підприємства.

1pogarУ Городищенському лісництві учасники наради ознайомились із засобами пожежогасіння. Особливою гордістю «Остерського військового лісгоспу» є переобладнані спеціалістами підприємства мобільні модулі, які дозволяють оперативно гасити пожежі на ранній стадії. Особливу увагу учасники наради звернули на центральний спостережний пункт – це «око безпеки» лісів, яке за допомогою надсучасних камер відеоспостереження стежить за лісовими масивами.

А для того, щоб зменшити антропологічне навантаження на ліси, лісівники будують рекреаційні пункти. На одному з таких – під назвою «Захисник» – побували і директори лісгоспів. Для того, щоб оперативно гасити пожежі, викопують водойми. Останні допомагають не лише боротися з вогнем, але й є водопоями для диких тварин.

Стержнем наради стало навчання. Про його хід і результати розповів Володимир Брайко.

«За нашою легендою, в одному з лісництв підприємства відбулось загоряння. Центральний диспетчер з Городищенського лісництва повідомив головному лісничому, що бачить дим. За даними відеоспостереження, по азимутах із двох камер чітко визначили, що це на межі кварталів 213-215. На місце загоряння одразу ж спрямували найближчу пожежну команду з Карпилівського лісництва. Вже за 10 хвилин вона прибула на пожежу. З нею і головний лісничий, котрий зробив висновки, що вогонь стрімко поширюється, бо швидкість вітру – понад 10 м/с. Головний лісничий, оцінивши обстановку як керівник гасіння лісової пожежі, доповів на центральний пост, щоб негайно проінформували про це директора лісгоспу і викликали підкріплення ще з двох лісництв», – почав директор лісгоспу.

А далі – все по-плану… Підкріплення, дозаправники, всюдиходи, «БАТік» (на базі ТДТ-55, який реконструювали, зробивши ходову, двигун і, головне, – лопату з правильними кутами, додали гідравліку, щоб він міг підніматися і опускатися під потрібним кутом) і, звісно ж, трактори, завдання яких – створювати мінералізовані смуги для локалізації пожежі. На навчання прибула і військова техніка – БАТ-2 та пожежний танк, адже особливість цього лісгоспу – це співпраця з військовими та добровільні пожежні дружини. Тут навіть розроблений свій мобілізаційний план.

Присутні на навчаннях представники ДСНС поставили остерським лісівникам оцінку «відмінно», а начальник Чернігівського ОУЛМГ Юрій Болоховець зауважив, що така підготовка та пожежний технічний парк повинні бути у кожному лісовому господарстві. У Остерському військову лісгоспі дійсно все по-військовому, а у боротьбі з вогнем – вони одні з найкращих, і підтвердження тому – боротьба з цьогорічними весняними пожежами.

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ

Схожі матеріали (за тегом)