|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:06 | 10.03.2022

Володимир Зеленський відвідав Чернігівщину

Президент України Володимир Зеленський 10 червня перебував з робочою поїздкою у Чернігівській області.

Він перевірив об'єкти «Великого будівництва», зустрівся з підприємцями області, відвідав Національний технологічний університет та швейну фабрику "ТК-Стиль" у Чернігові, вислухав наболілі проблеми деяких людей, прогулявся містом над Десною, погоджуючись на автографи й фото для дуже охочих.


Про виділення траншу МВФ

 

Глава держави, відповідаючи на запитання представників ЗМІ під час робочої поїздки на Чернігівщину,заявив, що вважає великою перемогою для Української держави затвердження Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми співпраці з Україною на 5 млрд доларів США протягом 18 місяців та виділення першого траншу на суму 2,1 млрд доларів.
Володимир Зеленський розповів, що спочатку МВФ планував виділити у першому транші 1,9 млрд доларів. Але завдяки його особистій домовленості з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою Фонд виділить 2,1 млрд доларів.
«Я пояснив, що ситуація складна, і нам не вистачає грошей. І ми через великі кредити минулих часів повинні виплачувати страшенні відсотки. Тому я дуже просив і наполягав, щоб ми знайшли порозуміння й збільшили перший транш», – зазначив Президент.
Він повідомив, що перший транш надійде в Україну найближчим часом та додав, що в межах співпраці з Фондом Україна отримає 3,5 млрд доларів США до кінця 2020 року.


Про об'єкти «Великого будівництва»


1zelbudПрезидент Володимир Зеленський відвідав Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Чернігівський ОЦЕМД та МК) Чернігівської облради, де триває реконструкція в межах національної програми «Велике будівництво».

Тут генеральний директор центру Ігор Даниленко розповів Володимиру Зеленському про заходи, які здійснюються в медзакладі, та ознайомив з роботою центральної оперативної диспетчерської.

Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має оперативне диспетчерське управління, яке обробляє близько 450 дзвінків на добу, консультативний телеметричний центр та навчально-тренувальний відділ.

Нині йде реконструкція двоповерхової прибудови під відділення екстреної медичної допомоги, яка здійснюється із застосуванням енергоощадних технологій. Завершення будівельних робіт заплановане на листопад цього року. Однак, Володимир Зеленський поцікавився, чи можливо пришвидшити роботи.

«Якщо можна пришвидшити і здати у вересні-жовтні, то ми були б вдячні. Ви розумієте, час складний, медицина сьогодні як ніколи важлива», – зазначив Глава держави. У відповідь голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко пообіцяв опрацювати питання та висловив думку, що це цілком можливо.

Очільник Чернігівської ОДА також розповів Президенту про перебіг робіт на інших об’єктах області в межах національної програми «Велике будівництво». Усього в області заплановано зробити по п’ять об'єктів медицини, освіти та спорту, а також відновити мережу автодоріг. Зокрема, у Корюківській загальноосвітній школі № 1 планується створити новий освітній простір з лабораторним обладнанням у кабінетах хімії та фізики. За словами Андрія Прокопенка, нині учні школи вивчають англійську п’ять разів на тиждень, а надалі планується більш поглиблене вивчення інших предметів, зокрема завдяки сучасному оснащенню школи. У планах і збільшення кількості учнів.
Також очікується відкриття нової школи на 520 учнів у м. Носівці, зведення другого корпусу Прилуцької гімназії № 1 ім. Г. Вороного на 480 учнів. Триває реконструкція дитячих садочків у м. Мені та смт Сосниця, а також школи-інтернату у с. Черешеньки. Будівельні роботи в навчальних закладах планується завершити до вересня поточного року.
Що ж до спортивних об’єктів, то в межах програми «Велике будівництво» здійснюється реконструкція футбольного комплексу «Юність» у Чернігові, який має стати одним із «магнітів» краю. Цьогоріч має завершитися ремонт основної будівлі стадіону, буде створене футбольне поле зі штучним покриттям. Також у 2020 році передбачене завершення реконструкції стадіонів у м. Острі та смт Сосниця.

У межах відновлення шляхів у області передбачений ремонт автодороги Р-83, яка сполучає районні центри та по якій проходять маршрути екстреної медичної допомоги та шкільних автобусів.
«Буде повністю побудована нова дорога, яка зв'яже Чернігів та Прилуки через Ніжин. Вартість цієї дороги – 1,5 млрд грн», – сказав голова ОДА. - Дуже дякуємо за кошти на державні дороги – таких коштів ніколи не було», – додав він.

Що стосується доріг місцевого значення - в області, всього будуються 46 доріг, з них щодо 22 вже є контракти й почалися роботи, стосовно ще 21 тривають тендерні процедури, три дороги – на етапі експертизи. Загалом в  області запланований ремонт 111 км доріг місцевого значення.

«Бачимо виконання робіт у межах нашого фундаментального проекту «Велике будівництво». Щодо доріг – ми більше будуємо, аніж у будь-які інші роки незалежної України. І дуже цим пишаємось. Ми впевнені, що у 2020 році, згідно з нашим планом, все буде побудоване», – зазначив Володимир Зеленський, спілкуючись зі ЗМІ.


Зустріч з підприємцями


1zelpidprПід час робочої поїздки в Чернігівську область Президент України Володимир Зеленський обговорив з представниками бізнесу проблеми, які турбують підприємців, запитав чим держава може допомогти бізнесу Чернігівщини.

Представники бізнесу поскаржилися на високе спеціальне ввізне мито в розмірі 18% на сировину, що збільшує собівартість продукції. Володимир Зеленський негайно телефоном звернувся до міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка щодо розв’язання цієї проблеми.

«Міністерство економіки узагальнило це питання – і це була помилка. Не треба узагальнювати. Треба скасовувати це мито. Вирішення цього питання зрозуміле, і ми це зробимо», – зазначив Глава держави.

Представники легкої промисловості наголосили, що для їхньої галузі найважливіше – це збереження робочих місць. Але внутрішній ринок України, де обсяг споживання сягає щонайменше 170 млрд грн, сьогодні заповнений контрабандою та секонд-хендом, а частка продукції вітчизняних виробників – 15-20%.

Також підприємці закликали владу при закупівлі засобів індивідуального захисту надати пріоритет українським виробникам, які переорієнтувалися на виготовлення цієї продукції через епідемію коронавірусу. Президент України особисто контролював це питання. Він зауважив, що ДП «Медичні закупівлі України» незабаром розпочне закупівлю засобів індивідуального захисту насамперед в українських виробників.

Глава держави пояснив, що від початку епідемії коронавірусу через повну відсутність в українських лікарнях та аптеках засобів індивідуального захисту було ухвалено рішення закуповувати медичні товари за кордоном через спеціальний фонд. Але коли закупівлі медзасобів були передані в Міністерство охорони здоров’я, пріоритетом стали національні виробники.

«МОЗу поставили завдання № 1: зустрітися з вітчизняними виробниками, які повинні були за цей час переорієнтуватися на своє виробництво, і працювати насамперед з нашими виробниками», – наголосив Володимир Зеленський.

Представники аграрного бізнесу просили про доступні кредити, сприяння у збільшенні експорту, поліпшенні логістики на внутрішньому ринку тощо. Місцеві фермери поділилися однією з найболючіших проблем – дефіцитом робочих рук. Керівник агрофірми «Лосинівська» Сергій Селютін зазначив, що нині нема кому працювати на селі, люди виїздять у міста, працюють нелегально. І це при тому, що доярка в агрофірмі на місяць отримує 12 тисяч гривень, що сьогодні є досить хорошою зарплатою для села. А ще аграрії скаржилися на бюрократію митниці, проблеми з підключенням до електромереж, з виходом на закордонні ринки збуту. Наголошували на необхідності державних дотацій агровиробникам, як це робиться в розвинутих країнах.


Досягнення та розробки ЧНТУ

 

1zeltechПрезидент Володимир Зеленський відвідав Національний технологічний університет, а його ректор Сергій Шкарлет ознайомив Главу держави з науково-технічними розробками та досягненнями студентів і викладачів. Зокрема, продемонстрували виготовлений колективом і студентами вишу карт для юніорів. Студенти розповіли, що нині в розробці – карт для дорослих. Володимир Зеленський заохотив їх попрацювати й над проектом електрокара.
Президенту також продемонстрували верстати для різьби по дереву, створений в університеті 3D-принтер, портативне фотоелектричне джерело живлення для військового застосування тощо. Серед цікавих розробок очільник закладу виділив окуляри віртуальної реальності, які використовуються у навчанні. За допомогою спеціальної програми у віртуальній реальності можна побачити, що відбудеться за тих чи інших дій під час ремонту обладнання.
Крім того, Володимир Зеленський поспілкувався з членами студентської ради, оглянув кілька приміщень навчального закладу, зокрема прес-центр та актову залу, і ознайомився з умовами, у яких студенти здобувають знання. В одній з аудиторій, до якої зайшов Президент, саме тривав онлайн-іспит.

 

Пріоритет — вітчизняному виробництву

 

1tkstylПрезидент України Володимир Зеленський також відвідав швейну фабрику "ТК-Стиль". Засновник підприємства Олександр Соколовський ознайомив Главу держави зі зразками захисних комбінезонів для медичних працівників, які виготовляють на підприємстві. Комбінезони мають різні ступені захисту, залежно від потреб медиків. Для їхнього пошиття використовуються різні тканини та технології.
Президент ознайомився з роботою експериментального цеху. Олександр Соколовський зазначив, що на базі фабрики створене підприємство, де виготовлятимуть лише захисний одяг для медичних працівників. Для цього в Німеччині закуплене новітнє обладнання, кожної зміни на підприємстві працюватиме 16 осіб. При виробництві костюмів використовуватиметься ультразвукове зварювання, що забезпечить високий рівень якості.
Також Володимир Зеленський відвідав розкрійне та швейне виробництво. Олександр Соколовський пояснив, що одяг, який виготовляється на фабриці, експортують до країн Євросоюзу та до США.
Під час ознайомлення з роботою навчального центру підприємства, Олександр Соколовський розповів Главі держави про проблему підготовки кадрів. У Чернігові працює лише одне профтехучилище, яке набирає недостатню кількість учнів. Тому фабрика "ТК-Стиль" спільно з Чернігівською торгово-промисловою палатою розробили проект школи швейної майстерності на базі підприємства, де майбутні фахівці здобувають професію лише за два місяці з можливістю одразу працевлаштуватися. У навчальному центрі отримали кваліфікацію вже 32 особи. Володимир Зеленський позитивно оцінив ідею створення навчального центру: "Мені здається, що це непогана ідея. Треба поговорити з МОН. Тому що якщо у нас у профтехучилищах немає набору, а є спеціальність, там працюють люди, які можуть передати досвід. Може, їм не вистачає практики? Може, це непогано – взяти профтехучилища й подивитися на галузеві підприємства", – зауважив Президент.

 

Зі зверненнями обіцяв розібратися

 

1pikets2На приїзд Володимира Зеленського в Чернігові чекало багато людей із транспорантами, які прагнули привернути його увагу до численних особистих, суспільних, загальнодержавних проблем. Рідні загиблих Дениса Чаленка, Вікторії Шиш, Олексія Куделі вимагали об’єктивного розслідування, покарання винних, заявляли про свавілля поліції.
Президент не проігнорував цих людей, підійшов, вислухав та пообіцяв допомогу в забезпеченні законності у всіх справах. Він із людьми залишив свого представника, який має систематизувати всі звернення та почати в них розбиратися.
Біля обласної станції екстреної допомоги група мітингарів з «Нацкорпусу» намагалася довести недоцільність розгляду кандидатури ректора ЧНТУ Сергія Шкарлета на посаду Міністра освіти з огляду на його минуле, пов*язане із Партією регіонів.
Інша група пікетувальників вимагала від гаранта посприяти привласненню поштової адреси для їхнього багатоквартирного житлового будинку по вулиці Бєлова у Чернігові.

Зустрітися з главою держави, повідомило видання "Біла хата", мали намір і представники Всеукраїнського Об’єднання Добровольців, які вимагають «посадити» народного депутата Бориса Приходька.
«Володимир Зеленський ще рік тому обіцяв всій країні садити злодіїв. Натомість, злодії сидять не в тюрьмах, а у Верховній Раді, — зазначили на своїй сторінці у Фейсбук Всеукраїнське Об’єднання Добровольців. — Яскравий тому приклад депутат Борис Приходько, який вкрав 2 мільярди гривень з Аграрного фонду і по якому йде суд. За нашою інформацією Бориса Приходька, як мажоритарника від Чернігівщини, було запрошено на зустріч з Президентом в Чернігівську ОДА. Буде цікаво подивитися, чи скаже Зеленський Приходьку: «Розбійник вийди геть!» Якщо цього не станеться, то представники Всеукраїнського Об’єднання Добровольців нагадають президенту про це і поставлять незручні запитання, які стосуються не тільки Приходька, а й представників місцевої «еліти», яких Прокопенко пригрів біля себе!».
Але чи так сталося, як гадалося? Про доступність Президента для преси - наступна публікація.

Схожі матеріали (за тегом)