|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:55 | 03.01.2024

Сучасна зброя та спорядження чернігівського виробництва

На полігоні в Гончарівському голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч із заступником Міністра оборони України Олександром Миронюком.

1zbroyМова йшла про перспективи створення військового інноваційного технополісу на базі Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, який працює в Чернігові.

– Обговорили можливості розширення виробництва високоточного озброєння та військового спорядження в Чернігівській області. А також використання потенціалу аеродрому «Півці» для потреб цивільної авіації. По всім питанням намітили плани реалізації, – зазначив голова ОДА. – Користуючись нагодою, представили керівництву Міноборони потенціал підприємств області. Співпраця з Міноборони дозволить залучити ще більше місцевих підприємств до Державного оборонного замовлення.

Зокрема, ТОВ «Сівертекс» презентувало продукцію для військових потреб. У першу чергу, це – військові намети, модульні наметові містечка. Продукція високої якості і відповідає всім вимогам польових умов. Міцність каркасу, якість матеріалу та пошиття мають однозначні переваги над закордонними аналогами.

Представники Міноборони відзначили високу якість чернігівської продукції.

Ще одним напрямком «Сівертексу» є виготовлення парашутів різних типів. Зараз ідуть випробування гальмівних парашутів для літаків МІГ-29. Наразі компанія працює над експериментальними зразками інших типів парашутів – тестують тканини для купола та строп виробників з різних країн.

–Із заступником міністра обговорили потенціал аеродрому «Півці» для його подвійного використання, у тому числі – цивільної авіації. Дотепер ми не могли заручитися підтримкою Мінінфраструктури. Враховуючи зацікавленість Міноборони у даному питанні, сподіваємось, що тепер ініціатива буде підтримана і реалізована, – каже Андрій Прокопенко. – Найближчими днями проведу зустріч з народними депутатами від Чернігівщини, обговоримо практичні кроки для реалізації цього проєкту.

На наступному тижні також заплановано відпрацювати план кооперації Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки та Національного університету «Чернігівська політехніка».

– Паралельно з цим мав змогу ознайомитись із ходом проведення випробувань озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва. Першим тестувався легкий переносний ракетний комплекс (ЛПРК) «Корсар» з тепловізором ТН-100, виробництва ДП «Держ ККБ «Луч», – повідомив очільник області.

Фахівці науково-дослідного інституту проводили вимірювання точності траєкторних параметрів руху ракети на дальність, швидкість та просторові координати за допомогою радарної системи. Ця система автоматично супроводжує ракету за допомогою радіолокаційного каналу з одночасною відеореєстрацією. Раніше її вже використовували у випробуваннях ракети «Вільха-М» та ракетного комплексу «Нептун».

Одночасно провели навчання операторів з різних військових частин і дали їм змогу попрактикуватися з новою технікою.

Сьогодні також проводять тестові стрільби із нового міномету «МП-120» вітчизняного виробництва. Його призначення – знищувати навісним вогнем живу силу і вогневі засоби противника як на відкритих територіях, так і в укриттях польового типу. А також руйнувати окопи, траншеї і легкі дерево-земляні споруди тощо. Властивості міномета дозволяють підтримувати механізовані підрозділи в бою, цілодобово відбиваючи атаки противника.

Схожі матеріали (за тегом)