|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:37 | 10.21.2021

Віталій Назаренко та Микола Тищенко – лауреати міжнародної премії імені Григорія Сковороди

Лауреатами міжнародної премії імені Григорія Сковороди цьогоріч стали чернігівські журналісти Віталій Назаренко та Микола Тищенко.

Tysh-NazДобре знаний на Придесенні журналіст обласної газети «Чернігівщина: новини і оголошення» Віталій Назаренко, автор багатьох дуже гострих та резонансних матеріалів, що послідовно відстоює справедливість у боротьбі з корупцією, справжній український патріотизм, став лауреатом Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» за 2019 рік.

Його нагороджено за значну журналістську діяльність. Зазначимо, що матеріали Віталія Назаренка не лише сміливі, а й напрочуд талановиті, написані небайдужою, принциповою та шляхетною людиною.

Далеко за межами України відомі роботи обдарованого фотожурналіста і фотохудожника з Чернігова Миколи Тищенка. Високий професійний рівень Миколи Олексійовича засвідчують не тільки авторитетні фахівці, а й тисячі читачів, шанувальників його майстерності. Тож ошатні фотоальбоми, на яких увічнені прекрасні та працелюбні земляки, мальовничі краєвиди і легендарні пам’ятки архітектури, не залежуються на бібліотечних полицях, а постійно користуються попитом. Вони – оригінально неповторні та незабутні!

Престижну нагороду імені Григорія Сковороди започатковано в 2005 році. Її засновник – Міжнародна літературно-мистецька Академія України, котра об’єднує знаних письменників, науковців, перекладачів, журналістів та громадських діячів із 55 держав світу.

skovСеред лауреатів минулих років – Герої України Іван Дзюба та Юрій Мушкетик; Шевченківські лауреати Микола Жулинський, Василь Шевчук, Василь Голобородько, Михайлина Коцюбинська, Михайло Слабошпицький, Юрій Шевельов, Кость Москалець, Ігор Качуровський, Ігор Калинець, Віра Вовк; легендарні письменники Василь Барка, Богдан Бойчук, Рауль Чілачава; всесвітньовідомий кінорежисер Кшиштоф Зануссі; письменники, науковці, перекладачі, журналісти, громадські діячі з України, США, Великобританії, Німеччини, Канади, Італії, Швеції, Болгарії, Чехії, Польщі, Сербії, Македонії, Латвії, Литви, Ізраїлю, Грузії, Росії, Казахстану, Білорусі, Бразилії, Індії, Бангладешу, Болівії…

Цього року надійшло понад 750 пропозицій з України та закордону. Тож вибір у журі був дуже великий. Однак ми цілком переконані, що Віталій Назаренко та Микола Тищенко – гідні такої почесної нагороди.

Щиро вітаємо талановитих журналістів та зичимо їм здоров’я, любові, добра, натхнення, нових цікавих матеріалів та всього найкращого!

Василь Слапчук,

голова Комітету з нагородження Міжнародною премією імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень», лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Схожі матеріали (за тегом)