|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:25 | 11.28.2023

Як діяти, якщо вас зупинив поліцейський

У житті інколи трапляються ситуації, коли доводиться спілкуватися з представниками правоохоронних органів. В таких випадках краще бути обізнаним в своїх правах та обов’язках, а також самому знати алгоритм дій поліцейського.

Якщо під час прогулянки до вас звертається поліцейський з проханням зупинитися, краще виконати його прохання та вислухати підстави такого звернення. Варто пам’ятати, що згідно з частиною 3 статті 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський, при зверненні, повинен представитись, назвати своє ім’я та прізвище, а також посаду та спеціальне звання. Також, на вимогу повинен пред’явити посвідчення поліцейського, надавши можливість повністю з ним ознайомитись. Втікати після звернення поліцейського не варто в жодному разі. 

Наступним кроком стане встановлення причини вашої зупинки поліцейським. Закон надає поліцейському ряд законних причин для зупинки громадян та перевірки їх документів, що описані  в статті 32 Закону України «Про Національну поліцію», а саме:

  • якщо особа володіє зовнішніми ознаками, схожими на зовнішні ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи;

 

У разі, якщо документів у вас з собою не виявилось, поліцейський має право затримати вас на три години, для встановлення особи, при цьому варто повідомити поліцейському, якщо ви неповнолітній. 

zatrymanna

У разі, коли у поліцейського достатньо причин вважати, що у вас при собі річ, обіг якої заборонено чи обмежено, або яка може становити загрозу здоров’ю чи життю людей, він має право зупинити вас та провести поверхневу перевірку. 

Під час проведення поверхневої перевірки поліцейський повинен дотримуватись правил, що визначені   статтею 34 Закону України «Про Національну поліцію». Варто пам’ятати, що самостійно діставати речі у вас з кишень чи рюкзака поліцейський не має права. Під час проведення поверхневого огляду особа самостійно показує вміст речей.

 

У випадку затримання потрібно пам’ятати, що ви маєте право на адвоката, послуги якого, в цій ситуації, гарантовані державою. 

Залучення адвоката відбувається наступним чином:

1.Уповноважена особа, яка  провела затримання повинна на протязі години, повідомити чергового регіонального центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який фіксує повідомлення про затримання та направляє адвоката.

2. Затримана особа може самостійно повідомити про своє затримання. Для цього необхідно зателефонувати за номером 0 800 213 103.

 

Нагадуємо, за правовою допомогою можна звернутися до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області за адресою: м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39, оф. 711.

Схожі матеріали (за тегом)