|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:10 | 07.16.2024

Лауреати Міжнародної літературної премії імені Мацуо Басьо (Японія – Німеччина – США) 松尾芭蕉, まつお ばしょう

Міжнародний Арт-центр «Радіус миру» (США, Лос-Анджелес, голова журі – Анатолій Фрадіс), Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина) та її представництво в Японії (м. Токіо) оголосили лауреатів Міжнародної літературної премії імені Мацуо Басьо за 2023 рік. Також у міжнародному журі цієї почесної нагороди – і голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Brücke» Joachim Schmija та його колега – Maria Schulwitz з Німеччини. 

Галина Пухта фотоМацуо Басьо 3Знаменитий японський поет Мацуо Басьо (1644 – 1694) (松尾芭蕉, まつお ばしょう) здобув світове визнання, як один із найпопулярніших та найкращих авторів хокку (хайку). Хоча сам класик вважав найбільшим своїм досягненням участь у складанні ренґа. Вірші Басьо перекладені багатьма мовами. А в Японії його поезія відтворена на пам’ятниках та у визначних місцях.

Приємно, що серед нагороджених – відомих письменників із різних держав, є й талановиті українці. За поданням Міжнародної літературно-мистецької Академії України (президент Сергій Дзюба), лауреатом почесної відзнаки нині стала Галина Пухта (Україна, Івано-Франківська обл.).

Також, за поданням Міжнародної Академії діячів літератури, мистецтва і комунікації та Всесвітньої асоціації «Глорія» (президент Олена Ананьєва, Німеччина), нагороджені:

Nicole Nesher and Rami Nesher, Israel (Ізраїль)

Valentina Yudenkova, Ukraine (Україна)

Tamara Alekhina, USA (США)

Cathie Cayros, France (Франція)

Miguel Veyrat, Spain (Іспанія)

Щиро вітаємо лауреатів високої міжнародної нагороди!

 

Ярослав Савчин,

народний поет України,

прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України

Схожі матеріали (за тегом)