|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:38 | 03.03.2024

Годинник від «Кліщів»

Підполковник Андрій Требух (легендарний «Кліщ») вручив редактору обласної газети «Чернігівщина» Сергієві Дзюбі чудовий годинник від героїв оборони Чернігова, Придесення і України – знаменитого підрозділу «Кліщі».

З Кліщем 2 17.11.2023

– Це – честь для мене! – прокоментував таку приємну подію очільник «Чернігівщини», всесвітньо відомий письменник і журналіст, народний поет України, співавтор двотомника «Чернігів у вогні» Сергій Дзюба. – Я добре знаю про подвиги Андрія Требуха і його мужніх бойових побратимів із групи «Кліщі» під час наступу на Чернігів проклятої російської орди.

24 лютого 2022-го «Кліщі» вже відчайдушно воювали з окупантами у Рівнопіллі. Тоді наші вояки прийняли бій з ненависними кацапами і передали координати ворожої колони (понад сто одиниць техніки), яку було знищено.  Відтоді наших відчайдухів за хоробрість називають «навіженими». «Кліщі» в блокадному Чернігові щодоби виконували по 4 – 5 найскладніших бойових завдань.

Група підполковника Андрія Требуха успішно займалася розвідкою, була в протитанковому резерві, вивозила з оточеного Чернігова поранених бійців та дітей, доставляла зброю та розробляли для цього маршрути. Ще Андрій Требух і його побратими вирушали в тил ворога – допомагали нашим партизанам. А потім, коли розбиті загарбники враз дременули звідси, дружно перекваліфікувалися на саперів, адже після окупантів залишилася величезна кількість усіляких небезпечних «сюрпризів»!

Андрій Кліщ

Тож підполковника Требуха надзвичайно поважають навіть досвідчені, найкращі вояки – за кришталеву чесність, принциповість і прямолінійність. Адже «Кліщ» не любить напівтонів: біле він називає завжди білим, а чорне – чорним. Ним щиро захоплюються, йому довіряють. Він – завжди поруч: мужній, впевнений, рішучий, цілеспрямований, надійний. Професіонал, який багато разів  дивився в очі смерті – заради майбутнього наших дітей.

Подарований годинник – це почесна нагорода, на якій нині зображена емблема підрозділу «Кліщі». І такою відзнакою нагороджують тут нечасто.

– Я – щирий шанувальник газети «Чернігівщина». Ви нині робите дуже важливу справу, – наголосив Андрій Требух. – Тому таку, справді, унікальну, патріотичну та сміливу газету варто читати та передплачувати. Переможемо разом!

 

Сергій Квітницький

Схожі матеріали (за тегом)