|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:06 | 07.23.2024

У ліцеї № 32 презентували книгу «Чернігів у вогні»

Презентація книжки «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» про героїчну оборону Чернігова та Придесення (спільний проект редакції газети «Чернігівщина» та ОК «Північ») з великим успіхом відбулася в Чернігівському ліцеї № 32 для учнів сьомих – одинадцятих класів.

Імпреза пройшла в ошатній актовій залі ліцею, до якої завітали багато учнів, а також їхні вчителі. Презентацію організувала знаний педагог Катерина Тихомирова. А участь в цій імпрезі взяли завуч ліцею Олена Лутченко, педагоги кафедри української мови Олександра Католик і Ольга Олексієнко, та педагоги-організатори Юлія Стародубець і Сергій Тимощук.

Виступають учні

Популярну книжку «Чернігів у вогні» нині представляв редактор газети «Чернігівщина», президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України (яка об’єднує творчих людей із 70 країн), письменник Сергій Дзюба.

Автори цієї дуже важливої та унікальної книжки – Сергій Дзюба, Марія Пучинець, Віталій Назаренко і Григорій Войток, упорядник та літературний редактор – Катерина Махлай, консультанти – полковники ЗСУ Валентин Буряченко та Вадим Мисник, меценати – генеральний директор ТОВ «Земля і Воля», видатний аграрій, Герой України Леонід Яковишин та директор Української громади міста Сіднея в Австралії, науковець Софія Мицак.

Чернігів у вогні обклjpg

В актовій залі організували чудову виставку творів Сергія Дзюби, адже він – автор 120 книг, понад 130 пісень та близько 40 радіоп’єс і серіалів.

На презентації тепло відгукнулися про книгу «Чернігів у вогні» ведуча імпрези, педагог Катерина Тихомирова, а також учні, які прочитали й уривки з цієї захоплюючої книжки. У виконанні лауреатів міжнародних конкурсів та премій Інни і Тетяни Чабан прозвучала хвилююча пісня «Закінчиться війна», котру створили поет Сергій Дзюба та композитор Петро Лойтра.

У залі

Редактор газети «Чернігівщина» Сергій Дзюба розповів про роботу над книгою та відповів на численні запитання учнів і вчителів. Нині цей проект набуває все більшої популярності. Книгу високо оцінили Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал Валерій Залужний, багато українських бійців – захисників Чернігова, волонтери, медики, науковці з України та закордону.

Про актуальність цього проекту свідчить і те, що великий наклад книги читачі розмели буквально за тиждень! Її перевидали вдруге, однак ще один наклад розійшовся так само швидко.

З педагогами

«Та не хвилюйтеся, друзі, – зазначив Сергій Дзюба. – Популярну книгу надруковано втретє, тепер – уже за наші кошти. Тож один примірник книжки коштує 400 гривень. Це – по собівартості, ми не матимемо від продажу книги жодного зиску, адже це – волонтерський проект, наш внесок у Перемогу над загарбниками. Якщо ви розберете й цей наклад, ми потім замовимо книжку ще у видавця. Бажаючі придбати нашу книжку можуть повідомити про це редакцію, назвавши своє ім’я, прізвище та контактний телефон».

Нині зусиллями газети «Чернігівщина» та ОК «Північ» готується до друку нова збірка про оборону Придесення – «Чернігів у вогні. Книга друга», яка побачить світ цього року.

 

Сергій Квітницький

Схожі матеріали (за тегом)