|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:56 | 08.13.2020

Сергій Дзюба: «Самарцев – це я!»

Я тримаю в руках нову книжку відомого українського письменника з Чернігова Сергія Дзюби, яка нещодавно з’явилася на полицях нашої бібліотеки. Це вже 92 його книга, яка називається «Справи детектива Самарцева. Ідеальний злочин. Пані кілер».

Всі 462 сторінки я прочитала залпом, практично не відриваючись. Чому? Може, через оригінальний, легкий авторський стиль, а можливо, це – потужна позитивна енергетика, що виникає з першої сторінки і не зникає до останньої. А може, це – особлива душевність та чарівність і неймовірне почуття гумору, з яким написаний твір.

Книга створена, як роман-серіал, у жанрі іронічного детективу, отже, ми маємо пригодницьку книжку, об’єднану диво-героєм – приватним детективом Віталієм Самарцевим. Віталій – молода людина, наш сучасник, і, не дивлячись на жанр детективу, навряд чи потрібно його порівнювати зі славнозвісними Шерлоком Холмсом і Еркюлем Пуаро. Вони з різних епох, у них – різні методи та життєві погляди. Самарцев – неймовірно симпатичний, галантний, дотепний і швидкий. Поспішає жити, захоплюється жінками і щиро радіє буттю. 

1kndet

Всі події в книжці – карколомні та приголомшливі. І в епіцентрі подій – кмітливий, іронічний та благородний приватний детектив Віталій Самарцев зі своїми друзями : програмістом Льонею, красунею Ярославою та поліцейським майором Вороновим.

Як розповів Сергій Дзюба, Віталій Самарцев – це літературний персонаж, який, звісно, має свій прототип. «Відверто кажучи, я списав його з себе, тільки молодшого, такого, яким був у віці Віталія – дуже жвавим, веселим, іронічним, – говорить автор. – Я теж залюбки грав на гітарі, співав, – так відпочивав від напруженої роботи. Як журналіст, я часто висвітлював розкриття злочинів, мав друзів-слідчих, тобто отримав певний досвід. Запевняю, що всі історії – цілком реальні, і все це сталося в нашому Чернігові».

Книга написана в кращих традиціях класичного детективу, тільки більш сучасно, весело та цікаво! Повірте, цей роман варто прочитати. Не пожалійте часу й отримайте справжнє задоволення. Книжка детективів Сергія Дзюби вже є в усіх бібліотеках Чернігова. 

 

Олександра Дідович,

читачка бібліотеки-філії № 4

Чернігівської міської ЦБС 

Схожі матеріали (за тегом)