|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:29 | 11.28.2023

Латвійська Республіка запланувала для Чернігівщини 15 млн євро на наступні три роки. Про це під час візиту до області повідомив Президент Латвійської Республіки Едгарс Рінкевичс. За його словами, Латвія визначила наш регіон пріоритетним для подальшої співпраці.


Проблема кадрів – наразі одна з найбільших проблем для Чернігівщини. Головні причини – війна та негативна демографія. Дефіцит кваліфікованих спеціалістів відчувають навіть в обласному центрі, не кажучи вже про такі невеликі містечка, як Борзна.


В Чернігівській обласній раді з великим успіхом відбулася презентація збірки «Чернігів у вогні. Книга друга» (спільний проект газети «Чернігівщина» та ОК «Північ») про героїчну оборону Чернігова, Придесення і України. Нова книга – продовження книжки «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!», яка викликала значний резонанс в усьому світі.

Схоже відео


У зв’язку з оптимізацією структури Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області з 01 листопада 2023 року припинили роботу 8 територіальних підрозділів, а саме: Варвинський, Куликівський, Ріпкинський, Семенівський, Сосницький, Срібнянський, Сновський, Талалаївський сектори УДМС у Чернігівській області.


Ще й  воєнна доля надто жорстоко ним розпорядилася. Після закінчення середньої школи, відслужив строкову в кінці 90-х. Після служби пішов працювати, одружився, радів народженню  доці   Софійки, але щастя перервала широкомасштабна війна, на яку пішов добровольцем 9 березня 2023 року, служив навідником у механізованій бригаді. Проявив мужність і відвагу. На жаль, 25 червня 2023 року загинув у Бахмутському районі на Донеччині. 


Мужні бійці Юрій Коваль, Юрій Хуторний і Андрій Норенко загинули на початку російської агресії у 2014 році. Після повномасштабного нападу агресора на Україну, село похоронило ще двох відважних земляків – Валерія Присідька й Артема Коломійця.


Пізно ввечері 8 листопада російські військові обстріляли центр прикордонного міста Семенівки Новгород-Сіверського району. На щастя, обійшлося без людських жертв, проте є чималі пошкодження приватних будинків та адміністративних приміщень.


Пам’ятник Кавалерідзе у Талалаївці

П'ятниця, 17 листопада 2023 07:15

Якось, здається, випадково… Та, певно, кожна випадковість має свою закономірність. 25 жовтня у Талалаївці біля краєзнавчого музею силами благодійників встановлено погруддя кінорежисеру, драматургу, скульптору Івану Петровичу Кавалерідзе. До речі, це перший пам’ятник Кавалерідзе в Україні! А 27 жовтня 105 років тому у Ромнах було відкрито перший в Україні пам’ятник геніальному українському поету, художнику, філософу Тарасу Григоровичу Шевченку, автором якого і є Кавалерідзе.


Виконуючи вимоги статті 14 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» начальник Чернігівського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки видав наказ від 30.10.2023 року № 189 «Про приписку громадян 2007 року народження до призовної дільниці Чернігівського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки».

1.З 3 січня по 31 березня 2024 року оголошується приписка до призовної дільниці Чернігівського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадян України 2007 року народження.

2. Явці для приписки до призовної дільниці підлягають усі громадяни України чоловічої статі, які народилися з 1 січня по 31 грудня 2007 включно, постійно або тимчасово проживають на території міста Чернігова, а також громадяни старшого призовного віку, які не були приписані раніше.

3. На підставі пункту 2 статті 21 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» усі громадяни, яким необхідно пройти приписку до призовної дільниці, звільняються на час, необхідний для проходження приписки.

4. Усі громадяни, яким належить пройти приписку, зобов’язані прибути до призовної дільниці Чернігівського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою: м. Чернігів, вул. Захисників України, буд. 14 А, у визначений час. Громадяни, які не пройшли приписку у визначений час, зобов’язані прибути за вказівкою не пізніше 31 березня 2024 року.

Начальник Чернігівського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник С. КОЛЕСНИК


Резонансну збірку «Чернігів у вогні. Книга друга» про героїчну оборону Чернігова, Придесення та України в ефірі Українського Радіо («Чернігівська хвиля») представили співавтор книжки, редактор газети «Чернігівщина», журналіст, письменник Сергій Дзюба та полковник ОК «Північ» Збройних Сил України, консультант книги Валентин Буряченко.

Схоже відео

 

Сторінка 1 із 104