|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:50 | 06.30.2022

Чотири ініціативи ОТГ Придесення - серед переможців конкурсу

Перемогу в конкурсу культурно-мистецьких проектів “Малі міста — великі враження» здобули чотири ініціативи ОТГ Придесення

Культурне життя громад і невеликих населених пунктів виходить на новий рівень – завдяки державним програмам фінансової підтримки та децентралізації, яка несе нові можливості і нову якість управління територіями.

Про це сьогодні сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з учасниками конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження».

Screenshot 33

Проект започатковано минулого року. Він фінансується з державного бюджету, а його мета – підтримка культурних ідей у невеликих населених пунктах та об’єднаних територіальних громадах.

Рік тому на конкурс було подано 167 ініціатив, з яких 8 стали переможцями. Цього року кількість ідей номінантів сягла вже 182, а кількість переможців – 74 (СПИСОК). Загальний обсяг фінансування цих культурних пропозицій складе 41,3 млн грн. Рекордсменами за кількістю переможців стали Одеська та Львівська області – там буде реалізовано по 8 культурних проектів. В ТОП-п’ятірці активних культурних регіонів також Вінниччина, Хмельниччина та Івано-Франківщина.

Серед цьогорічних переможців є і представники Чернігівщини. Зокрема, Кіптівська об’єднана територіальна громада реалізовуватиме ініціативу «Всеукраїнський фестиваль «Осінній Fest», Козелецька ОТГ за сприяння громадської організації “Українсько-фінське товариство розвитку інновацій та соціальних ініціатив “Київ Тампере втілюватиме в життя проект мистецьких заходів та інтервенцій «Час нових історій», Сосницька селищна рада – проект «Арт-резиденція Олександра Довженка», а Плисківська ОТГ – «Плиски-ТУРФЕСТ».

Показово, що учасники конкурсу «Малі міста – великі враження» вже навчають колег з регіонів, як правильно подавати свої ідеї, аби отримати фінансування. Деякі з них також стали слухачами Академії культурного лідера, яка заснована Міністерством культури спільно з Goethe-Institut та українським Інститутом культурної політики.

Довідково

У Конкурсі культурно-мистецьких проектів «Малі міста - великі враження» беруть участь подані органами місцевого самоврядування, юридичними особами, творчими спілками, фізичними особами- підприємцямикультурно-мистецькі проекти, що мають на меті розвиток культурного простору України на основі використання соціально-економічного потенціалу об’єктів культурної спадщини та елементів нематеріальної культурної спадщини для розвитку, посилення інвестиційної та туристичної привабливості населених пунктів із загальною чисельністю населення до 50 тис. осіб, які відповідають таким критеріям:

  1. строк реалізації проекту –  початок не раніше 15 липня та завершення не пізніше 20 листопада 2019 року;

  2. реалізація проекту на засадах співфінансування з державного бюджету на рівні не більше ніж 70% загальної кошторисної вартості проекту, з місцевих бюджетів та/або з інших джерел, не заборонених законодавством, – на рівні не менше ніж 30 %;

  3. очікувана сума коштів з державного бюджету становить:

·         для «малих» проектів – від 100 000 до 250 000 гривень;

·         для «середніх» проектів – від 250 001 до 1 000  000 гривень;

·         для «великих» проектів – від 1 000 001 до 5 000 000 гривень.

За повідомленням порталу https://decentralization.gov.ua

Схожі матеріали (за тегом)