|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:31 | 06.25.2024

Стипендії для діячів культури

Обласні щомісячні стипендії призначено 32 діячам сфери культури, щорічну премію імені Левка Ревуцького – ще двом.

435563rmoniiаУпродовж 2024 року 6 видатних діячів культури і мистецтв, 16 представників обласних відділень Національних творчих спілок України та 10 молодих обдарованих митців та мисткинь отримуватимуть обласні стипендії. Крім того, за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва Чернігівщини обласну щорічну премію імені Левка Ревуцького на 2024 рік призначено двом творчим працівникам. Відповідні розпорядження цього місяця підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Так, в номінації «за видатні досягнення у сфері педагогічної та культурно-просвітницької діяльності» премію імені Левка Ревуцького отримає завідувачка навчально-методичної лабораторії Чернігівського фахового музичного коледжу імені Л. М. Ревуцького Ганна Тупікова, у номінації «за видатні досягнення у сфері професійного виконавства та досягнення у сфері композиторської творчості» – артист-соліст-інструменталіст джаз-бенду BissQuit Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Володимир Балаба.
Стипендіатами серед видатних діячів культури і мистецтв стали:
1) артист-вокаліст та соліст-бандурист Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, народний артист України Василь Нечепа;
2) артист драми, провідний майстер сцени Обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, народний артист України Валентин Судак;
3) артистка драми, провідний майстер сцени Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М. М. Коцюбинського, народна артистка України Алла Соколенко;
4) викладач вищої категорії, викладач-методист Чернігівського фахового музичного коледжу імені Л. М. Ревуцького, народна артистка України Марина Гончаренко;
5) голова предметно-циклової комісії відділу сольного співу, викладач-методист Чернігівського фахового музичного коледжу імені Л. М. Ревуцького, народна артистка України Лариса Роговець;
6) завідувач кафедри інструментально-виконавської підготовки факультету культури і мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, член Національної Всеукраїнської музичної спілки, народний артист України Микола Шумський.
16 щомісячних обласних стипендій призначено видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних спілок України:
1) від обласної організації Національної спілки художників України – Володимиру Наталушку (м. Чернігів) та Наталії Войстриковій (м. Чернігів);
2) від обласної організації Національної спілки письменників України – Олександру Забарному (м. Ніжин) та Ніні Ткаченко (м. Прилуки);
3) від обласної організації Національної спілки кобзарів України – Тетяні Карпенко (м. Прилуки) Аллі Калашник (м. Чернігів);
4) від обласної організації Національної спілки краєзнавців України – Олександру Круку (м. Чернігів) та Любові Шарі (м. Чернігів);
5) від обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України – Тетяні Стадниченко (м. Чернігів) та Ользі Костюченко (м. Чернігів);
6) від обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки – Віктору Кожану (м. Чернігів) та Миколі Сукачу (м. Чернігів);
7) від обласного відділення Національної спілки театральних діячів України – Віталію Гольцову (м. Чернігів) та Ганні Тищенко (м. Чернігів);
8) від обласного осередку Національної хореографічної спілки України – Євгену Агафошину (м. Чернігів) та Катерині Великій (м. Чернігів).

Фінансову підтримку у вигляді стипендії отримуватиме і молода творча молодь. Її призначено:

1) Юлії Пінчук – завідувачці відділу комплектування та обробки творів друку Чернігівської обласної бібліотеки для дітей;
2) Катерині Іващенко-Василяко – артистці-вокалістці солістці колективу концертних виконавців Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм;
3) Сергію Сидоренку – артисту першої категорії капели бандуристів імені О. Вересая, ведучому концертів Обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм;
4) Ярославу Мальцеву – артисту драми другої категорії Чернігівського обласного молодіжного театру;
5) Оксані Ленчевській – артистці драми другої категорії Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка;
6) Олексію Трішкіну – артисту драми другої категорії Обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка;
7) Максиму Лагусу – звукорежисеру першої категорії Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М. М. Коцюбинського;
8) Ользі Ільо – артистці-ляльководу другої категорії Чернігівського обласного театрально-видовищного дитячого (лялькового) театру ім. О. П. Довженка;
9) Івану Савченку – концертмейстеру та викладачу спеціалізації «Естрадний спів» комунального закладу Чернігівського фахового музичного коледжу імені Л. М. Ревуцького;
10) Катерині Пашко – здобувачці освіти III курсу спеціальності «Хореографія» Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької.

Схожі матеріали (за тегом)