|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:32 | 07.23.2024

Пам’ятник розстріляному герою з’явився у Ніжині

Пам’ятник розстріляному герою з’явився у Ніжині

У Ніжині відкрили меморіал на честь загиблих захисників України, в центрі якого – пам’ятник загиблому солдату, Герою України Олександру Мацієвському, якого росіяни цинічно розстріляли після слів «Слава Україні!». Страту героя окупанти зняли на відео і виклали його в Інтернет.

Сам меморіал звели за гроші благодійників. Його будівництво тривало 120 днів. Як повідомила Ніжинська міськрада, меморіальний комплекс збудовано у вигляді Козацького хреста, у центрі – постать Героя України Олександра Мацієвського. Біля меморіалу є електронний інформаційний стенд, де можна ознайомитись з біографією 158 загиблих захисників з Ніжина.

Скульптура Героя України Олександра Мацієвського виконана з бронзи і має висоту майже два з половиною метри. Над будівництвом працювали близько 200 людей. Проектом займались представники «Українського інституту Майбутнього».

«Це пам’ятник не тільки моєму сину, це всім воїнам, які загинули, які захищають нашу країну. Цей пам’ятник потрібен всім нам, тому що подвиг воїнів, подвиг мого сина Мацієвського Олександра – повинен жити серед молоді. Його повинні пам’ятати, пам’ятати всіх воїнів», – сказала мати Олександра Параска Демчук.

30 1123

До речі, це вже другий пам’ятник незламному ніжинцю. Перший встановили не в Україні, а в Грузії. Так у вересні 2023 року відповідна скульптура постаті та остання фраза Героя з’явилися на приватній території медичної установи у столиці Грузії з ініціативи засновника лікарні.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)