|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:50 | 07.16.2024

У Прилуцькому музеї створили віртуальний тур

22 вересня у Прилуках на Соборній площі презентували віртуальний 3D-тур із аудіо-гідом Прилуцьким краєзнавчим музеєм та 29 листівок-експонатів з доповненою реальністю, які можна «оживити» за допомогою смартфона. Тепер кожен охочий, не виходячи з дому, матиме змогу провести віртуальну мандрівку експозиційними залами.

Унікальну можливість здійснити віртуальну мандрівку музеєм з оглядом 3D експонатів містянам подарував проект «Віртуальний спадок», який реалізується за фінансування Українського культурного фонду.

78686745

Як розповідає директорка Прилуцького краєзнавчого музею Тетяна Зоць, провести оцифрування експозицій тут прагнули давно. Чим хотіли зробити музей доступнішим як для колег із інших міст та країн, так і для маломобільних груп населення. А зараз зробити це диктують події, які відбуваються в країні. Адже ворог б’є своїми ракетами в тому числі і по музеях.

«Раніше це була просто розвага, але після 24 лютого це стала необхідність. Нам потрібно було зберегти свою спадщину. І цьому допоміг проект «Віртуальний спадок» від Українського культурного фонду», – зазначила пані Тетяна.

8956732654

Загалом на участь у проекті «Віртуальний спадок» було подано 180 заявок зі всієї України. Прилуцький краєзнавчий музей у партнерстві із БО «Мистецькі барви» посів друге місце і отримав змогу оцифрувати свої експонати.

«Загальний бюджет проєкту – 733 тисячі 17 гривень, – говорить заступниця голови правління БО «Мистецькі барви» Катерина Мовчан. – За наш проєкт ми отримали високі бали, і Український культурний фонд уклав із нами договір про те, щоб ми реалізували його. Це збереження нашої локальної історії, і якщо ми говоримо про найближчі такі невеликі міста, то ми перші».

Представники компанії «Скайрон» зробили тисячі фото та перенесли все у віртуальну реальність. Також з промоційною метою в рамках проекту були надруковані набори листівок з доповненою 3D реальністю.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)