|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:48 | 06.30.2022

Тетяна і Сергій Дзюби отримали почесну міжнародну медаль Франца Кафки

Відомі українські письменники, перекладачі та журналісти Тетяна і Сергій Дзюби (пані Тетяна – також науковець, літературознавець, доктор наук із соціальних комунікацій, професор і академік) нагороджені почесною міжнародною медаллю Франца Кафки (Німеччина – Австрія – Чехія) – за визначну творчу діяльність.

Франц КафкаВідзначено їхню книжку «Дощ із твоїми очима», яка успішно вийшла в Чехії – чеською та українською мовами (перекладачі – знаний чеський поет Мілан Грабал та доктор мистецтвознавства, україніст Петр Каліна). За цією поетичною збіркою поставлено дві вистави чеською мовою в театрі «Агадір» (Брно): «Закохайся в мене у суботу» (за творами Сергія) та «Крила Сімаргла» (за віршами Тетяни). Проект здійснено за фінансової підтримки Міністерства культури Чехії. Тетяна і Сергій Дзюби презентували книжку в Празі та Брно й виступали на прем’єрах своїх вистав у чеському театрі. 

Крім цього, відзначено і збірки віршів Тетяни та Сергія Дзюби «Яблука з небесного саду» (Швеція та Туркменістан), «Береги» (Румунія), «Колись ви вигадаєте нас» (В’єтнам) та «Голоси двох поетів» (Іспанія і Болівія).   

Також цього року почесну міжнародну медаль Франца Кафки одержали письменники Роллан Сейсенбаєв і Галимкаір Мутанов (Казахстан), Пауль Полідор (Румунія), Олена Ананьєва (Німеччина), Михась Пазняков та Анатолій Аврутін (Білорусь), Борис і Едуард Амчиславські (США).  

Франц Кафка (1883-1924) – один із найвизначніших німецькомовних письменників світу. Він народився в Празі, а завершив свій земний шлях у Відні. Автор романів «Америка», «Процес» і «Замок», збірників малої прози «Споглядання», «Сільський доктор», «Покарання» та «Голодар». 

    Фундатор відзнаки – Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина) та її філії в Австрії й Чехії. А дипломи підписали голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Br?cke» Joachim Schmija (Франкфурт – Відень – Прага) та його колега Maria Schulwitz.  

Щиро вітаємо цьогорічних лауреатів почесної міжнародної нагороди!

Олег Гончаренко,

письменник, перекладач, 

прес-центр Міжнародної літературно-мистецької

Академії України

Схожі матеріали (за тегом)