|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:48 | 07.13.2024

«Петрівські переспіви» у Бобровиці

У Бобровиці відбувся Всеукраїнський фольклорний фестиваль української народної пісні «Петрівські переспіви»

DSC08505 1

Привітальний від "Ярославни"

 

У статусі Всеукраїнського такий фестиваль проходив вперше на сцені Бобровицького міського будинку культури, куди приїхало більше сорока самодіяльних творчих колективів з об’єднаних територіальних громад Чернігівської та Київської областей. Від імені керівництва громади й місцевих жителів гостей вітала заступник міського голови Юлія Петренко.

DSC08508 1

Співає "Калинове гроно"

 

В Бобровиці лунали «Петрівські переспіви» і в минулі три роки, але тоді проходив регіональний фестиваль, який поступово приманював до себе нових учасників не лише з Чернігівщини, а цього року зробили заявки на участь у фестивалі самодіяльні виконавці українських народних пісень з Київщини.

DSC08591 1

Хореографічний колектив з Носівки

 

Заслуговує уваги та подяки старання і вміння організаторів фестивалю – працівників міського відділу культури на чолі з Людмилою Луценко. Велику підтримку одержали вони й від міської ради, керівників територіальної громади. Автобуси для звезення в Бобровицю учасників фестивалю надало здебільшого товариство «Земля і воля», долучилося до цього й товариство «Козацьке».

Міський відділ культури організував й підготував до фестивалю на належному рівні учасників художньої самодіяльності з усіх старостинських округів Бобровицької територіальної громади.

DSC08614 1

Тріо з Осокорівки

 

Для багатьох глядачів, певно, був сюрпризом виступ фольклорного тріо з Осокорівського сільського клубу. Гарячими оплесками дякували глядачі самодіяльним співакам народних пісень «Женився я у Петрівку» і «Чорна редька». Багато з присутніх у будинку культури, певно, вперше побачили на сцені цих співаків з віддалених невеличких сіл Осокорівки й Наумівки.

DSC08535 1

Танцюють найменшенькі

Певний час Бобровицю радував хореографічними виступами народний аматорський колектив «Ярославна». Поступово з’являлися нові дитячі колективи теж з Бобровиці. На фестивалі ж показали свою майстерність, крім «Ярославни», зразковий танцювальний колектив «Спалах» Бобровицької школи мистецтв, хореографічний колектив «Сяйво» з Пісок, ансамбль сучасного танцю центру дитячої творчості Бобровиці, танцювальний колектив «Драйв» з Кобижчі. Долучилися до танцювальних колективів Бобровиччини й танцюристи з Носівки, де аматорська хореографія почала розвиватися раніше, ніж у Бобровиці. Тепер між сусідськими колективами, можна сказати, гідні змагання.

DSC08602 1

Сучасний танець

 

Відкрили фестиваль, як і належить, господарі: танцювальний колектив «Ярославна» і народний аматорський ансамбль «Калинове гроно». Порадували глядачів самодіяльні співаки з Бригинців і Щаснівки. А як майстерно вибивав на ложках під баян ветеран з Марківців Микола Борисович Шевченко! Дружні оплески заслужили фольклористи з Макарівки, Пісок, Петрівки, Свидовця, Олександрівки, Озерян, Горбачів.

DSC08559 1

О п’ятій ранку почалася війна

 

Народний аматорський ансамбль «Вербиченька» Рудьківського будинку культури сколихнув патріотичні серця всіх присутніх, коли заспівав: «Десь о 5-тій ранку у лютому розпочалася війна. У цьому лютому, не забутому вся країна натяглася, як струна. І тоді вона піднялася з Богом в серці за своє. І відразу об’єдналась, і відразу люто б’є. На землі, в повітрі, і на морі Україна знищить ворогів. Рідні землі й українські зорі були й будуть тут споконвік».

Ансамблю довелося кілька разів повертатися до цих слів.

DSC08611 1

"Злагода" з Мирного

 

Журбою й гордість за українських захисників пройняті народні пісні, які заспівав народний аматорських автентичний ансамбль «Злагода» з Мирного, бо «пішли хлопці молоді воріженьків бити…».

DSC08597 1

Музичний дует

 

Вокальний ансамбль «Калинонька» із Старої Басані виконав народну пісню й унікальний музичний дует – такий єдиний у програмі фестивалю.

DSC08623 1

Не старіють душею ветерани

 

На висоті виступив ансамбль Бобровицького центру надання соціальних послуг, в якому співають ветерани праці, не старіючі літні люди.

DSC08575 1

На аматорській сцені більше 40 років

 

Стоячи й під бурхливі оплески, що свідчили палкі знаки схвалення і вдячності, зустрічали кілька сотень глядачів найстаріший на Бобровиччині народний аматорський автентичний ансамбль «Берегиня» будинку фольклору села Козацьке. Протягом 42 років ці жіночки несуть по Україні й за її межами народну українську пісню. Ще і які голосисті самобутні співуні.

DSC08581 1

Величезне шанування їм від молодших поколінь свідчить, що українська народна пісня безсмертна, як і її виконавці та творці.

DSC08650 1

Фольклорна група з Нової Басані

 

Майстерність колективів Бобровицької громади доповнила фольклорна група народного аматорського хору «Колорит» Новобасанського сільського будинку культури Новобасанської територіальної громади, яка задушевно виконала дві народні пісні.

На фестивалі «Петрівські переспіви» співали й танцювали колективи з Носівки, сіл Мрина, Козари, Пустотіно, Плоске територіальних громад колишнього Носівського району. Київщину представляли народні аматорські співаки Броварського району. Всі учасники першого Всеукраїнського фестивалю «Петрівські переспіви» нагороджені грамотами й подяками.

DSC08682 1

Прощальний танок під попурі з народних пісень

 

На фестивалі української народної пісні проводилася й благодійна акція: глядачі пожертвували для потреб української армії понад десять тисяч гривень.

 

Григорій ЗАГРЕБЛЯ

Схожі матеріали (за тегом)