|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:42 | 07.23.2024

Бобровицька «Вербиченька» здобула чергову нагороду

Народний аматорський фольклорний колектив «Вербиченька» Рудьківського сільського будинку культури на ХІІ Всеукраїнському фольклорно-етнографічному фестивалі-конкурсі «Золоті ключі» імені Василя Верховинця, який відбувся 10 червня у селищі Гостомель Київської області, виборов найвищу нагороду – Гран-прі.

uchasnyky

«Золоті ключі» – це щорічний фестиваль для творчих і талановитих поціновувачів української етнокультури. Адже його першочерговою метою було і лишається виявлення та збереження кращих зразків фольклорно-етнографічного мистецтва, розвиток народних традицій хореографії, активізація пошукової роботи фольклорних експедицій, ознайомлення широкого кола слухачів з особливостями регіональних фольклорних традицій та підтримка самобутніх носіїв фольклорної спадщини.

pidchas

Під час нагородження

 

Щорічно участь у фестивалі беруть народні хорові колективи, фольклорно-етнографічні гурти, фольклорні вокальні ансамблі, хореографічні колективи, виконавці народних усмішок, родинні колективи, оркестри народних інструментів, солісти-інструменталісти, читці-гумористи, солісти-вокалісти з різних областей України незалежно від відомчого підпорядкування та без вікових обмежень.

Дванадцятий рік поспіль учасники фестивалю представляли на розгляд журі кращі з кращих зразків фольклору та хореографії. А народні ансамблі обрядової пісні показали у своїх виступах традиції, звичаї та обряди міст та сіл, звідки вони приїхали.

nagverb

Фольклор Чернігівщини представляв знаний в області народний аматорський фольклорний колектив «Вербиченька» Бобровицької громади.

kataniki«Фольклорно-етнографічний фестиваль імені Василя Верховинця ‒ досить представницький і популярний, – говорить директорка Рудьківського будинку культури Катерина Анікіна. – Усього у цьогорічному конкурсі взяли участь чимало учасників з річних регіонів України. Наш колектив представив на розгляд журі дві пісні: «Ой дівчино незаміжня» та «Через сад-виноград тетеря летіла». В результаті саме «Вербиченька» отримала найвищу нагороду конкурсу – Гран-прі. Також учасникам колективу були вручені дипломи, грамота для художнього керівника та пам’ятні подарунки».

Цьогоріч конкурс не лише мав на меті визначити найкращих виконавців, але й виконував благодійну місію. Адже всі внески, які робили конкурсанти для участі, будуть передані на потреби Збройних Сил України.

«Цей фестиваль мав благодійну складову. За участь у ньому наш колектив, як і всі інші, заплатив кошти, які будуть передані на потреби ЗСУ, – говорить Катерина Анікіна. – Всі витрати на дорогу – транспорт, бензин – взяла на себе Бобровицька міська рада, відділ культури і туризму, за що ми дуже вдячні. Вони завжди підтримують наш колектив».

Нині «Вербиченьку» знають не лише на Чернігівщині, але й далеко за її межами. Автентичне і неповторне виконання цих артистів не сплутаєш не з чим. Їх часто запрошують на різні фестивалі і конкурси, в яких вони радо беруть участь. На жаль, з повномасштабним вторгненням виступів стало менше, проте у «Вербиченьки» зараз триває підготовка до захисту звання народного колективу, а ще виконавці мріють організувати великий благодійний концерт і зібрати кошти на потреби ЗСУ.

«Вже понад десять років, як колектив «Вербиченька» має звання народного і в цьому році, через місяць, вони будуть поновлювати це звання, – говорить пані Катерина. – Тож зараз учасники гурту плідно готуються до цього і активно беруть участь у всіх можливих фестивалях і конкурсах. На минулих вихідних були в Гостомелі, а незабаром буде ще один фестиваль в Очакові, де ми були три рази, і всі три рази привозили перші призові місця. Та, на жаль, у зв’язку з небезпекою він проходитиме он-лайн.

За останній рік «Вербиченька» брала участь у наших місцевих благодійних концертах, на яких ми збирали кошти на підтримку наших захисників. Художній керівник колективу Віра Іванівна допомагала максимально чим могла – ми разом з колективом і окопні свічки робили, і сітки плели. Сьогодні у учасників колективу є одна мрія: організувати великий благодійний концерт для того, щоб зібрати максимально багато коштів для наших хлопців у ЗСУ».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото Катерини Анікіної

Схожі матеріали (за тегом)