|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:24 | 07.24.2024

І поезія заробляє на армію

У Бобровицькому міському будинку культури відбувся літературний вечір місцевого поета Григорія Лишка. Організатори творчого заходу запропонували глядачам придбати благодійні квитки по 50 гривень. Загалом їх куплено на 7300 гривень.

Автор самобутньої поезії вже на початку свого літературного вечора дав зрозуміти гостям, що головна героїня його творчості – мати.

DSC07457 1

Родзинки для розминки

 

Після родзинок для розминок, які читали учасники художньої самодіяльності Бобровиці, до неньки звернувся син-поет:

Холоне страва на столі,

І тихо сум заходить в хату,

У невеличкому селі

Щодня на нас чекає мати.

… Надвечір’я сутінь огорта

І місяць гілку колихає,

Ви, мамо, наче нитка та,

Що нас у купі всіх тримає.

Ой, мамо, ниточко шовкова,

Якщо це можна, не журіться,

Приїдемо ми знову й знову,

Одне я Вас прошу – не рвіться.

Вірш, присвячений мамі, прочитала колишня колега поета Ольга Григорівна Сікун.

DSC07483 1

Пісня про рушник від Григорія Бойка

 

У творчому вечорі Григорія Лишка взяли участь товариші шкільної юності Григорій Бойко з дружиною Лідією з Ніжина. Григорій виконав пісню про мамин рушник, теплим словом згадав і маму свого друга Григорія – Парасковію Григорівну, з якою неодноразово зустрічався у неї вдома. Його дружина Лідія сама поетеса, але на творчому вечорі прочитала ранній вірш Григорія Лишка «Розмова з Дідом Морозом», котрий пам’ятає ще з студентських років і декламувала його вперше для студентської публіки Ніжинського педінституту.

DSC07473 1

Танцює "Ярославна"

 

Вечір поезії прикрашали народний самодіяльний танцювальний колектив «Ярославна», ансамбль ветеранів праці «Передзвін», інші співаки та любителі творчості Григорія Лишка. І не лише лагідно-ліричної, а проблематично-філософської й дещо «колючої».

 

Песимістам:

Усім, хто втратили надію й віру в диво,

Дозвольте ненав’язливо порадити:

Ніколи не втрачайте голови, Можливо,

Життя ще хоче вас колись по ній погладити.

 

Про олігархів:

Невпинно все собі гребуть

Й не меншає гребти бажання.

Вони за принципом живуть:

«Нам все, а решті – все останнє».

 

Про вождів:

Якби вождям у кров улити

По краплі совісті й вини –

Як важко стало їм би жити,

Ой, як би мучились вони!

 

Про народних депутатів:

За справедливість галасують,

За зовсім інше голосують.

 

Про пенсіонерів:

Багатомільйонний пенсійний наш пласт.

Він – дітям підмога. Для влади – баласт.

 

DSC07459 1

Співає "Передзвін"

 

Зароблені на вечорі поезії кілька тисяч гривень, як сказала начальник міського відділу культури Людмила Луценко, підуть на допомогу армії. Культпрацівники збирають кошти на придбання тепловізора, інших необхідних захисних речей на передовій для сина директора Бригинцівського будинку культури Алли Кунах. Планують відновити виготовлення енергетичних батончиків та пошиття спідньої білизни для бійців на передовій. Вже закупили сорокаметровий рулон матерії, коштами 10 тисяч гривень допоміг фермер Сергій Тринос. Дістали основу для плетіння маскувальних сіток.

DSC07468 1

У благодійному залі - людно

 

Готові працівники культури виконувати замовлення земляків-воїнів, для цього приберегли 15550 гривень, зібраних на благодійному концерті, який дали в Бобровиці носівські самодіяльні артисти. Бобровицький відділ культури тісно співпрацює з волонтерами села Петрівки, перераховує зароблені й пожертвувані кошти для придбання замовлень фронтових бійців. Здебільшого ж намагаються власноруч виготовляти потрібні речі й відправляти їх туди, де найбільше потрібна така допомога.

На зароблені ж за допомогою поезії гроші будуть виготовлені особливі речі, що допоможуть в боях і душевну радість подарують – хай навіть окопну, але незабутню.

 

Григорій ВОЙТОК

Схожі матеріали (за тегом)