|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:33 | 05.26.2024

У Семенівці вишили книгу поезії

Семенівська майстриня-вишивальниця Ольга Селюкова перенесла на полотно і зробила з нього книгу творів про рідний край поета із села Тимоновичів Сергія Петрусенка.

Це вже третя вишита жінкою книга, проте вона унікальна тим, що творилася у нелегкий час в обстрілюваному прикордонні. Робота над нею почалася від Дня Соборності і тривала аж до весни. У доробку жінки, окрім книжок, є чимало вишитих рушників та серветок. Також Ольга вишиває картини, серветки, одяг для ляльок-мотанок, займається мікровишивкою – узори з хрестиків викладає на амулети та годинники. Каже, що вишиває тоді, коли є натхнення.

ruko1

«У тяжкі воєнні часи кожен шукає свою розраду. Моя – вишивання. Люблю поєднувати прекрасне з корисним. Так побачила світ нова вишита книга чудового митця, майстра слова. Робота над книгою тривала понад місяць. Перебивала повітряна тривога, але мистецтво взяло гору», – розповідає Ольга Селюкова.

Сама жінка родом із села Янжулівка, і, власне, перша її вишита книга була про рідний край, його історію.

Хоча росіян і вигнали з Чернігівщини, вони й досі продовжують обстрілювати прикордонні села та містечка. Потерпає від обстрілів і Семенівщина, та Ольга не полишає заняття вишивкою, навіть попри складні часи, і вірить, що скоро в нашій країні настане довгоочікувана перемога, а всі вибухи стихнуть.

«Я знаю та вірю, що прийде день –

І на Семенівщині знову стане тихо»

Такі слова Ольга вишила й у книзі віршів Сергія Петрусенка.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото з мережі

Схожі матеріали (за тегом)