|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:18 | 07.04.2022

Виступи «Журавки» – це завжди неповторне свято

Українські народні пісні у виконанні учасниць народного аматорського  колективу «Журавка» села Онищенків на Прилуччині полонять душі й серця слухачів.

Вони повні  емоційного вогню, образного блиску, чарівної мелодійності, що просто захоплює дух і торкає найтонші та найніжніші струни людської душі.

Колектив, створений у 2009 році при сільському Будинку культури його директором Ніною Умін, відомий не лише в Прилуцькому краї, а й далеко за його межами. «У пісні ми знаходимо відраду, вона допомагає нам жити, працювати, творити. Не було б пісні, то й не було б нашої згуртованості й дружби», – говорять  жінки. А ще вони завдячують своєму художньому керівникові Максиму Даниленку – великому ентузіасту, творчо обдарованому і креативному, якого учасниці колективу обожнюють і поважають.

Screenshot 9

«Журавка» – учасниця  всеукраїнських та міжнародних фестивалів, ярмарків та інших заходів. За відродження національних традицій, обрядів та фольклорного мистецтва народний  колектив має численні подяки, грамоти та дипломи. Їх двічі запрошували на Перший національний канал для участі в програмі «Фольк-music».

Цьогоріч 18-19 травня колектив узяв участь у ХХVІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів», що проходив у Кропивницькому. Фестиваль має широке визнання і численних шанувальників у нашій країні й за її межами.  Головна ідея фестивалю – об’єднати аматорські колективи вокально-хоровим мистецтвом у єдину співочу родину, збагативши її неповторним пісенним колоритом різних регіонів України.

Фестиваль щороку залучає до пісенного дійства біля двох тисяч аматорів  із різних куточків України. Цього року представили свою творчість 76 солістів, дуетів, тріо, квартетів, вокальних ансамблів із Кіровоградської, Вінницької, Київської, Миколаївської, Полтавської, Херсонської та Чернігівської областей. «Журавка» своїм неповторним співом підкорила  серця як слухачів, так і журі конкурсу, за що отримала визнання та  заслужену перемогу серед 34-ох аматорських колективів. Колектив привіз на рідну землю Диплом І-го ступеня та статуетку-символ фестивалю –  калинову гілку.

Поїздки «Журавки» на фестивалі та конкурси фінансово підтримує голова Прилуцької районної організації Аграрної партії, директор ТОВ «Прилуки-ГарантБуд» Дмитро Рожко. Цьогоріч він також виступив спонсором народного колективу та профінансував поїздку на фестиваль у Кропивницький. Саме завдяки таким небайдужим людям як голова Прилуцької районної організації Аграрної партії Дмитро Рожко народна пісня продовжує жити, долітаючи до людських сердець.

Валентина Гайова

 

Схожі матеріали (за тегом)