|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:09 | 07.24.2024

Музей Левка Лук’яненка у Чернігові

Діючий музей розташований на території Ремзаводу. Серед засновників  музею – політичний і громадський діяч Петро Сальник, який особисто був знайомим з Левком Лук’яненком понад 40 років та декілька років виношував ідею створення  музею.

muzlevka1Ексклюзивні  фотографії, особисті речі, серед яких мобільний телефон та факс Левка  Лук’яненка. Це далеко не повний перелік того, що наповнює унікальний музей. Біблія та Кобзар – головні книги, якими користувався Герой України. Тут є три кімнати, серед яких і народна бібліотека, де  ініціатори  планують заснувати поетичну студію. Найголовніше надбання музею – книги Левка  Лук’яненка. Серед них – тринадцятитомник «Шлях до відродження».
Музей планують  доповнювати речами, якими щоденно користувався Левко Лук’яненко. Серед  тих, хто підтримує ініціативу  заснування музею – і дует «Мрія». Кирило Сальник і Юрій Половецький  часто виконують сучасні обробки або авторські мелодії на заходах по вшануванню  відомого українського громадського та політичного діяча.
Левко Лук’яненко  народився на Чернігівщині  24 серпня  1928 року. Він став автором  Акту проголошення  незалежності України. За державницьку позицію Левко Григорович був засуджений і  провів понад 27 років у місцях позбавлення волі. Народний депутат України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. 19 вересня 2019 року  в Чернігові відкрили меморіальну дошку Левку Лук’яненку.

Схожі матеріали (за тегом)