|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:37 | 06.30.2022

Музей потребує невідкладної допомоги

Чернігівський музей імені Василя Тарновського вимагає ремонту та розширення приміщень для показу експозиції відвідувачам і якісного збереження безцінних історичних раритетів.

Цей музей – біографічна скарбниця Сіверщини, яка налічує близько 160 тисяч історичних експонатів. Проте, на огляд десятків тисяч туристів, які щорічно навідуються на гостини до цього прекрасного музейного комплексу, виставляється менше двадцятої частини зібраної експозиції. Але й навіть та величезна кількість історичних цінностей, що знаходиться в запасниках, зберігається в не зовсім пристосованих для цього приміщеннях і не в найліпших умовах.
Саме про цю назрілу проблему, яку треба невідкладно вирішувати аби зберегти унікальний на Чернігівщині музейний комплекс, і йшла мова під час відвідин першим заступником голови обласної ради Ніною Лемеш цього закладу. Разом з нею із директором музею Сергієм Лаєвським зустрілися заступник голови обласної державної адміністрації Олена Дума та в.о. директора Департаменту культури і туризму, національностей і релігій обласної держадміністрації Людмила Замай. В ході ділового візиту керівництва, очільник музею ознайомив офіційних гостей з експозиційними залами музею та акцентував їх увагу на основних проблемних питаннях, які потребують нагального вирішення...
Окрім того, перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш цього ж дня оглянула стан фасаду музею та його прибудинкових технічних приміщень і сховищ, де зберігаються тисячі експонатів. Зокрема, ознайомилася із фондами обласного історичного музею, що знаходяться в будинку колишньої полкової канцелярії Чернігівського козацького полку.
Підсумовуючи результати ознайомлення зі станом оглянутих приміщень музею, перший заступник голови обласної ради акцентувала увагу на проблемах, які необхідно вирішувати вже найближчим часом. І, насамперед, - це забезпечити необхідне фінансування для проведення поточного ремонту музею та у взаємодії з виконавчою владою віднайти для надійного збереження історичних експонатів додаткові фондосховища.

1istmuz

Схожі матеріали (за тегом)