|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:00 | 07.24.2024

Ансамблю «Поліські дзвіночки» – 40 років!

Нині з усього світу до нашого Чернігова надходять вітання – відомі діячі культури, митці, шанувальники чарівної української музики зі США, Канади, Австралії, Німеччини, Англії, Іспанії, Польщі, Болгарії та багатьох держав щиро вітають із ювілеєм прославлений колектив – ансамбль ударних інструментів «Поліські дзвіночки», який 40 років активно популяризує наше мистецтво на всіх континентах.

Цей знаменитий дитячий колектив із Чернігова не перестає дивувати своєю непересічною творчістю, постійними, численними перемогами на всіх престижних фестивалях і конкурсах для юних музикантів – всеукраїнських та міжнародних. «Поліські дзвіночки» успішно виступають у багатьох країнах і завжди на їхніх концертах – аншлаги та захоплені овації вдячних глядачів і слухачів, море квітів, щасливих посмішок, вигуків «Браво!». Їх викликають на «біс» і практично після кожного концерту їм аплодують стоячи!

Унікальний ансамбль діє при Чернігівській музичній школі № 2 імені Євгена Богословського, його незмінний керівник – заслужений працівник культури України Юрій Карпенко. Це – педагог і музикант від Бога, якого дуже люблять та шанують діти! За увесь цей час у колективі змінилося не одне покоління його вихованців – талановитих, цікавих дітей, які тепер теж успішно працюють у багатьох найвідоміших музичних колективах світу. Це – справжні особистості, подвижники, популяризатори українського мистецтва, як і їх мудрий та чуйний наставник – Юрій Карпенко. І його вихованці, котрі стали справжніми, яскравими зірками-музикантами, не забувають про того, хто дав їм дорогу в чарівний світ музики, шанобливо називають пана Юрія своїм другим татом. А це – найвищий вияв поваги та вдячності!

3010221

«Поліські дзвіночки» – колектив неповторний, другого такого в світі просто немає. Це – чудова візитівка рідного Чернігова, як Спаський собор, Вал, Болдина гора, прекрасні наші парки та сквери, відомі далеко за межами Чернігівщини. Тож велика подяка Юрієві Карпенку, який сорок років тому зі своєї ініціативи створив такий дитячий музичний ансамбль. І це стало дивом! Юні музиканти невдовзі вразили Україну та світ власною майстерністю, а їх досвідчений наставник став визнаним фахівцем, з яким радяться його колеги в Україні та за кордоном, – очільники відомих музичних колективів, провідні музиканти світу. 

Наш ансамбль ударних інструментах – частий гість різних телепередач на центральних українських каналах. Постійно виступають вихованці Юрія Карпенко і в радіоефірі. Досить згадати хоча б такі популярні передачі, як «Сонячні кларнети», «Таланти твої, Україно», «Любов і шана». 

Досягнення Юрія Івановича вражають. Адже за чотири десятиліття «школа Карпенка» (саме так називають створений ним унікальний колектив) випустила понад 800 (!) юних музикантів-віртуозів, багато з яких нині грають у найкращих, найпрестижніших оркестрах України, Європи та світу. За цей час Юрій Карпенко підготував 280 (!) лауреатів міжнародних, всеукраїнських конкурсів. Це – безперечно, досягнення, котре гідне бути принаймні в Книзі рекордів України, хоча і в Книзі Гіннеса наразі нічого подібного немає!

Прекрасно відгукувалися про ансамбль «Поліські дзвіночки» багато метрів вітчизняної культури – Євген Станкович, Дмитро Гнатюк, Анатолій Авдієвський, Борис Олійник, Юрій Мушкетик, Борис Шарварко, Володимир Колокольніков, Анатолій Погрібний, Володимир Дрозд, Євген Гуцало, Іван Драч…

Не раз популярний ансамбль прекрасно виступав на головній музичній сцені нашої держави – в Палаці «Україна», брав участь у всеукраїнському музичному віче «Незалежність». «Поліські дзвіночки» взагалі давали по 15 концертів щомісяця!

Багаторічна подвижницька праця й досягнення викладача-методиста Чернігівської музичної школи № 2 імені Є. Богословського – Юрія Карпенка – не залишилися непоміченими. У 1999 р. Президент України Леонід Кучма в Києві особисто вручив Юрієві Павловичу посвідчення та знак почесного звання «Заслужений працівник культури України». А в 2009-му Президент України Віктор Ющенко нагородив талановитого педагога медаллю «За працю і звитягу». Однак найбільша нагорода для Юрія Карпенка – це успіхи та досягнення його учнів! «Серце своє віддає дітям!» – кажуть про нього його вихованці. Значний резонанс в Україні викликала і книга «Браво, маестро!», яку написав про Юрія Павловича журналіст Василь Щербонос. 

За величезні творчі досягнення Чернігівська облдержадміністрація подала Юрія Карпенка на почесну державну нагороду – орден «За заслуги» III ступеня. Втім, проминуло вже майже два роки, проте жодних пояснень, відомостей та відповідей з високих чиновницьких кабінетів наразі немає. На жаль, досі мовчить із цього приводу й офіс Президента України Володимира Зеленського. То, може, згадають таки можновладці хоча б цього ювілейного року?!  

Нині Юрій Павлович, як і раніше, має багато творчих задумів і планів. Попри все, він сповнений оптимізму та натхнення. Адже на нього чекають його нові учні, а це для чудового педагога та музиканта – найголовніше.

Щиро вітаємо наш прославлений у світі ансамбль «Поліські дзвіночки» з таким ювілеєм! Зичимо Юрієві Карпенку та його обдарованим вихованцям здоров’я та нових яскравих творчих вершин. Із задоволенням вітатиму вас із наступними визначними ювілеями, дорогі друзі!

 

Сергій Дзюба

Схожі матеріали (за тегом)