|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:23 | 07.24.2024

Микола Тищенко нагороджений медаллю Олександра Довженка

Не лише на рідній Чернігівщині, а в Україна та за кордоном відомі світлини чудового фотожурналіста і фотохудожника Миколи Тищенка.

241220201amytyЦе – Майстер від Бога, зі своїм оригінальним, неповторним стилем, який тонко відчуває чарівність світу та всесвіту і справжню красу людської душі. Природа дивовижно оживає на його фотокартинах. А колоритні, яскраві та приязні люди, особистості з сільської глибинки вражають своєю гармонійністю та життєвою мудрістю. Так, це – історія нашої Чернігівщини в проникливих, людяних і високоталановитих фотографіях!

А нині Микола Тищенко нагороджений Міжнародною медаллю Олександра Довженка. Цю почесну відзнаку тепер вручає щороку Міжнародна літературно-мистецька Академія України, котра об’єднує знаних письменників, перекладачів, науковців, журналістів, митців, державних та громадських діячів із 60 держав. Микола Олексійович нагороджений за створення високохудожніх фотоальбомів про рідне Придесення.

Щиро вітаю Майстра з високою відзнакою та зичу йому ще довго радувати нас своїми, справді, непересічними і вишуканими роботами!

Також, разом із Миколою Тищенком, медалі Олександра Довженка наразі отримали: меценати Галина та Олександр Гереги з Києва; письменниця Катерина Каленіченко з Дніпра; письменниця та перекладач Алфавзія Нуррахмі з Індонезії; відомий науковець і перекладач Аль-Хузай Омар з Іраку; гагаузька письменниця, фольклорист, етнограф, літературознавець Любов Чімпоєш із Молдови; адвокат,  письменник, журналіст та громадський діяч, проректор Класичного приватного університету, голова комітету з юридичної освітньої політики Асоціації адвокатів України Володимир Віхляєв із Запоріжжя; письменник Віктор Корінчук із Києва та письменниця Оксана Зененко з Херсона. 

Серед нагороджених у попередні роки – Герой України Юрій Мушкетик, Шевченківські лауреати Михайлина Коцюбинська, Микола Жулинський, Василь  Голобородько, Леонід Горлач, Ігор Качуровський, Василь Слапчук, Юрій Шерех (Шевельов), знаменитий поет і перекладач Василь Барка, народні поети України Рауль Чілачава й Ігор Павлюк, а також відомі творчі особистості з України, США, Великобританії, Німеччини, Канади, Бельгії, Греції, Грузії, Білорусі, Казахстану, Таджикистану, Молдови, Індії, Бангладеш, Сирії, Іраку, Індонезії, В’єтнаму та інших держав.

 

Сергій Дзюба,

редактор газети «Чернігівщина»

Схожі матеріали (за тегом)