|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:22 | 07.24.2024

Нагорода «Золоті вітрила Глорії» – українцеві!

Відомого українського письменника, журналіста, перекладача, автора пісень, президента Міжнародної літературно-мистецької Академії України та редактора газети «Чернігівщина» Сергія Дзюбу нагородили нині в Німеччині почесною міжнародною відзнакою «Золоті вітрила Глорії».

1avitrylaЦе – нагорода Міжнародної літературно-мистецької асоціації «Глорія», яка об’єднує поетів, прозаїків, перекладачів, науковців, журналістів та митців із багатьох держав.

Українця Сергія Дзюбу відзначено за визначну творчу діяльність, адже його твори тепер перекладені 72 мовами та успішно видані вже в 50 країнах.  

«Звісно, приємно, що відзначають саме громадянина України. Ми зараз активно співробітничаємо з академіями та творчими спілками Німеччини. І разом нам вдалося втілити немало цікавих, важливих міжнародних проектів. Зокрема, нещодавно ми з Надією Постемською з Ірландії переклали книжку «Присутність духу» відомого німецького поета, прозаїка, члена ПЕН-клубу Фолькера Маасена, котра вийшла в Чернігові українською мовою й отримала значний резонанс, а також нагороду «Діамантовий Дюк». Наразі моя книжка віршів «Гріх любити неталановито!» у перекладі письменника Генріха Діка побачила світ у Німеччині й одержала там «Гран-Прі». З дружиною Тетяною Дзюбою, письменницею, перекладачем, літературознавцем, доктором наук із соціальних комунікацій, професором, академіком ми взяли участь у чотирьох міжнародних фестивалях верхньолужицької культури та поезії, які відбулися в Німеччині, щоразу ставали лауреатами, і нас урочисто нагороджували в присутності знаних письменників із багатьох держав. Тож ми популяризуємо українську літературу та культуру в світі», – так прокоментував подію Сергій Дзюба.

Що ж, вітаємо добродія Сергія з почесною нагородою за його справді велику, подвижницьку працю на благо рідної України!

 

Ярослав Савчин,

письменник, журналіст, перекладач, художник, 

прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України

Схожі матеріали (за тегом)