|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:10 | 07.24.2024

«Вербиченька» підкорила «Золоті ключі»

Днями у місті Буча відбувся XI-й Всеукраїнський фольклорно-етнографічний фестиваль «Золоті ключі» імені Василя Верховинця.

Для участі у фестивалі були запрошені аматорські і професійні колективи, які через пісню й танець пропагували красу українського фольклору. Серед колективів були учасники з різних областей України. Чернігівщину на цьому фестивалі представляв народний фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» із села Рудьківка, що на Бобровиччині. Наших учасників не лише полюбила велика публіка, професійне журі присудило їм найвищу нагороду фестивалю – Гран-прі.

 verbychenka3

«Фестиваль був дводенний. Ми виступали у перший день, коли брав участь 31 колектив з різних куточків України. У конкурсну програму було включено три вокальні твори: «Вітер віє», «Йшла Маруся в сад гуляти» і «Через сад-виноград тетеря летіла». Колективам треба було вкластися у 12 хвилин. Після кожної пісні нас зустрічали гучні овації залу, – ділиться враженнями учасниця «Вербиченьки» Валентина Діденко. – Й досі не віриться, що ми отримали Гран-прі, бо колективи були досить сильні, голосисті, з професійним вокальним виконанням. Але журі обрало нас, бо ми, як нас охрестили, – самобутні носії фольклорної спадщини. А це була основна мета фестивалю – виявлення і збереження кращих зразків фольклорно-етнографічного мистецтва та розвиток і пропаганда народних традицій».

Окрім кубка, дипломів та сувенірних подарунків, «Вербиченьку» запросили до участі у національному «Сорочинському ярмарку» на безкоштовній основі. Нагадаємо, у 2016-му році наші зірки з «Вербиченьки» вже підкорили полтавську сцену, здобувши Гран-прі найвідомішого українського ярмарку.

 

Сніжана БОЖОК

Схожі матеріали (за тегом)