|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:00 | 07.25.2024

Лауреати премії імені Сергія Васильківського

Стали відомі лауреати Міжнародної мистецької премії імені Сергія Васильківського

vasylkivskiylozakМіжнародну мистецьку премію імені видатного українського художника Сергія Васильківського (1854-1917) заснували міжнародна громадська організація «Чумацький віз» із Волині та об’єднання українських літераторів «Криниця» із Придесення – з метою гідного вшанування Сергія Васильківського, активної популяризації в Україні і за кордоном талановитих сучасних художників, наукових досліджень мистецтвознавців та публікацій письменників і журналістів, присвячених мистецтву.

Сергій Іванович Васильківський – український живописець, пейзажист, баталіст. Його дід-чумак, який походив із козацького роду, привив молодому Сергієві інтерес до української старовини, а мати – любов до народних пісень. Навчався в Академії мистецтв. За картини, в яких передав чарівність української природи, одержав золоту медаль і можливість вдосконалюватися за кордоном. Він жив у Франції, багато працював та виставляв свої твори в Паризькому салоні. Подорожував Англією, Іспанією, Італією, Німеччиною, Південною Африкою. Ці мандри зміцнили намір художника спрямувати свій талант на розвиток українського мистецтва. 

С. Васильківський – автор таких відомих картин, як «Козача левада», «Козачий пікет», «Сторожа Запорозьких Вольностей», «Козача гора», «Козак в степу. Тривожні ознаки». Його називають «поетом українського малярства» за чарівну ліричність пейзажних та історичних творів. Він – автор відомого портрета Тараса Шевченка. Художник залишив після себе гідний набуток – близько трьох тисяч робіт.   

Отже, за рішенням авторитетного міжнародного журі, лауреатами почесної нагороди – Міжнародної мистецької премії імені Сергія Васильківського – нині стали:

1. Художник Ярослав Савчин (Івано-Франківська обл.) – за цикл живописних творів «Карпатські фрески»;

2. Письменники, журналісти Тетяна і Сергій Дзюби (м. Чернігів) – за популяризацію кращих надбань українського мистецтва;

3. Доктор мистецтвознавства, україніст Петр Каліна (Чехія, м. Брно) – за значну творчу діяльність;

4. Науковець, підприємець, інвестор Володимир Хоменко (м. Київ) – за визначну благодійну та громадську діяльність, популяризацію мистецтва.

Щиро вітаємо лауреатів!

 

Генрі Ягодкін, 

Заслужений художник України,

голова міжнародного журі,

м. Київ

Схожі матеріали (за тегом)