|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:17 | 07.04.2022

Тупичівські духові генії

Молодь Тупичівської ОТГ має чималий потенціал. Тут виховують футболістів, гирьовиків, шахістів, і навіть власний дитячий духовий оркестр мають, що для такої місцевості вдивовижу.

Жодне свято в Тупичівській ОТГ і її сусідів не проходить без їх улюбленого і – без перебільшень – відомого на теренах Чернігівщини зразкового дитячого духового оркестру Тупичівського будинку культури, та його засновника і незмінного керівника Олександра Барташа. У репертуарі колективу низка творів українських композиторів, а також мелодії популярних естрадних пісень.

vystup

Тупичівський дитячий духовий оркестр має досить поважну історію. Цей колектив був створений Олександром Барташем більш ніж десятиліття тому в Куликівці. Та з часом дітей, які б хотіли грати на духових інструментах, ставало все менше і менше. І поставало питання про доцільність його існування.

«Від початку духовий оркестр був у Куликівці, а коли він був на грані розпаду, то ми вирішили забрати його керівника до себе, – розповідає голова Тупичівської ОТГ Лариса Шовкова. – Умовляти довго не довелось, адже він сам місцевий, тут живе його родина. Отак і розпочалася історія духового оркестру вже в Тупичеві. Вони дуже гарно грають, часто виїжджають. Розумієте, дітям потрібні виїзди. Наш дитячий духовий оркестр має перше місце в своїй номінації в обласному конкурсі. Звичайно, поїздки – це додаткові фінансові витрати для громади, але я вважаю, що ми повинні розвивати молодь. Та якби ви тільки бачили, як люди приймають наших дітей, які мелодії вони грають! Це дивовижно…»

 

Інструменти всім миром збирали

 

Сьогодні в тупичівському зразковому дитячому духовому оркестрі є всі необхідні інструменти і навіть більше. Зараз тут готові поділитися ними з такими ж колективами. Але так було не завжди.

kimnata1

Кімната репетицій

 

«Інструменти для нашого колективу брали в різних місцях, – говорить директорка тупичівського підліткового клубу Валентина Рись. – Деяка база була від початку, деякі купував керівник оркестру за свої кошти, але багато чого приносять безкоштовно небайдужі люди, які про нас чули. Були випадки, коли привозили старі інструменти з Києва, які хтось здав на металобрухт. Вже Олександр Барташ самостійно їх ремонтував. Ось це старовинне піаніно подарували нам люди з Безикового хутора. Вони кудись виїздили і вирішили віддати цей інструмент.

podarunok9

Подарунок з хутора

 

Та найбільше допомоги оркестр отримує від Чернігівської обласної організації «Аратта», а саме від одного з її засновників – англійця Філіпа Едмондса. Він сам вчитель музики, і він нам дуже багато інструменту привіз для духового оркестру».

 

Грають хлопці і дівчата

 

Сьогодні тупичівський зразковий дитячий духовий оркестр має дві групи: основний склад – ті, що вже деякий час грають і їздять на виступи, і новий склад – діти від 9 років, які почали займатися лише восени цього року, але вже непогано грають. До речі, багато вихованців духового оркестру навчаються в чернігівському музичному училищі, ніжинському училищі культури і мистецтв та в консерваторії. Дехто вже працює в духових оркестрах при філармонії. І в першу чергу це заслуга засновника, керівника і диригента оркестру Олексія Барташа. Він висококваліфікований спеціаліст, який любить свій інструмент та прищеплює своїм вихованцям любов до духових інструментів.

vidznaki8

До речі, під час нашого візиту до Тупичівської ОТГ колектив якраз захищав звання зразкового, і успішно його підтвердив. Тож бажаємо успіхів та творчої наснаги керівнику і його вихованцям!

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)