|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:20 | 06.01.2023

Митці з Чернігова – лауреати міжнародної премії імені Миколи Лисенка

Автори українських пісень Тетяна та Сергій Дзюби стали нещодавно лауреатами почесної Міжнародної мистецької премії імені Миколи Лисенка. Це – престижна нагорода Міжнародного літературно-мистецького конкурсу імені де Рішельє (Україна, м. Одеса – Німеччина), у якому щороку беруть участь понад 400 поетів, прозаїків, драматургів, публіцистів, музикантів, співаків, композиторів, акторів театру та кіно, художників, мистецтвознавців із 35 країн.

Lysenko1Сергія Дзюбу відзначено за його книжку ста пісень «Примчу на білому коні» (котра побачила світ за сприяння Героя України, видатного аграрія, генерального директора ТОВ «Земля і воля» Леоніда Яковишина,  керівника Ічнянського заводу сухого молока та масла Віктора Кияновського і відомого підприємця, інвестора та науковця Володимира Хоменка), а Тетяну Дзюбу – за цикл пісень «Білі ангели». Також відоме творче подружжя з Чернігова отримало найвищу нагороду цьогорічного конкурсу – «Діамантовий Дюк» – за три збірки віршів: «Голоси двох поетів» (Іспанія, Болівія), «Береги» (Румунія) та «Колись ви вигадаєте нас» (В’єтнам).

Взагалі, на конкурсі перемогу святкували і представники Міжнародної літературно-мистецької Академії України. Так, у номінації «Поезія» цього року «Діамантовий Дюк» здобули, зокрема, українці Олег Гончаренко та Ярослав Савчин і відомий румунський поет, композитор, автор популярних пісень, очільник Міжнародної мистецької Академії Румунії Пауль Полідор.

У прозі «Діамантовим Дюком» відзначено тепер Ярослава Савчина і видатного казахського прозаїка Роллана Сейсенбаєва (за знаменитий роман «Мертві блукають пісками», котрий вийшов українською мовою в перекладі Тетяни Сидоренко, Олега Гончаренка, Сергія Дзюби та Ярослава Савчина).

Міжнародну літературну премію імені Михайла Булгакова отримали Роллан Сейсенбаєв і ректор Казахського національного університету імені аль-Фарабі Галимкаір Мутанов, а також – відомі письменники з Білорусі Михась Пазняков, Анатолій Аврутін і Тетяна Жилінська. 

Почесною міжнародною медаллю Генріха Бьолля нагороджені Пауль Полідор, Галимкаір Мутанов, Олег Гончаренко, Ярослав Савчин, Тетяна Сидоренко з Ніжина (за її повість «Ольга, дружина Пікассо») та Людмила Шутько з Італії (за книги казок «Закон радості», «Гуртожиток у лісі», «Чи є душа у дерева?», «Як подружитися з часом?» і «Як птахи пастуха князем зробили», котрі вийшли на Чернігівщині українською мовою і вже отримали значний резонанс).

А почесною міжнародною медаллю Лесі Українки відзначені Роллан Сейсенбаєв; прозаїки з Чернігівщини Михась Ткач і Станіслав Маринчик; та голова Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін. Посмертно за значний внесок в українську літературу вшановані уродженці Придесення Микола Ткач і Віталій Леус.

В номінації «Міжнародні літературні Олімпійські ігри» (її називають і літературним багатоборством) переміг поет, прозаїк, журналіст, перекладач, художник та фотохудожник із Прикарпаття Ярослав Савчин.

Сергій Квітницький

Схожі матеріали (за тегом)