|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:15 | 05.28.2024

Фестиваль смачний, пахучий і веселий

Ці та інші епітети, що підкреслюють особливість фестивалю “Молоко-2019”, який відбувся минулої суботи у центральному парку культури і відпочинку, стали ключовими словами програми цього колоритного свята.

molo1

Їх часто повторювали його ведучі - артисти обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм Інна та Ігор Василенки. І це не набридало. Радше навпаки — посилювало гостроту відчуття особливостей аури дійства за сценарієм і режисурою провідного спеціаліста департаменту культури і туризму, національностей та релігій Ірини Дерейчук при якісному звуковому забезпеченні фірми “Музика плюс”.
Варто підкреслити, що “Фестиваль молока” - один з наймолодших у багатій фестивальній палітрі області — його біографія вимірюється лише п”ятьма роками, та, схоже, що стає домінуючим в сенсі популярності. Що, власне, цілком логічно, адже він містить в собі потужну прагматичну складову — пропагує необхідність споживання молока та молочних продуктів, що є однією з найважливіших передумов збереження здоров'я людини, а також інформує про здобутки товаровиробників та здобутки у тваринницькій галузі.
Виступи керівника апарату облдержадміністрації Ірини Соломахи, директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрія Ткалича, інших причетних до цього процесу осіб, засвідчують, що справи тут йдуть непогано. При цьому головним здобутком є акцент на виробництво натуральної молокопродукції.

molo2

Дегустація, до якої міг долучитися кожен охочий, показала, що представлені учасниками фестивалю продукти геть відкидають припущення щодо наявності в них якихось домішок.

molo3Радує і той факт, що полку тих, хто прагне примножити молочну славу Чернігівщини, постійно прибуває. Серед них — фермерське господарство “Король і Ко” з села Анисів Чернігівського району. Воно щойно створене, але фестивальний дебют виявився вдалим — дегустанти високо оцінили якість молока, бринзи, сметани, сиру кисломолочного, що тут виробляються.

Не можна оминути увагою ще один важливий момент. До нас їдуть за досвідом з інших областей України. А точніше — для взаємообміну ним. Адже молочна компанія “Волошкове поле” привезла з Черкас на фестиваль унікальні молочні продукти термостатного способу виробництва.

Мабуть, смак і пахощі “Фестивалю молока — 2019” відчули вже і ті, кому побувати на ньому не вдалося. Отож для повного обгрунтування назви репортажу залишається сказати про веселість заходу.

Вона також була на висоті. Радісний настрій створювали численні як професійні, так і самодіяльні художні колективи, в тому числі і самі виробники молокопродукції.

А самих організаторів та учасників фестивалю місцеві автори привітали похвальними поетичними рядками. Для заохочення у примноженні трудових і творчих успіхів.

 

Наш “молочний” фестиваль,

Як і спершу, вдався.

У культурний арсенал

Міцно ти вписався.

Все, що мав ти на меті

Відбулося, звісно, -

Поєднав ти у собі

Красиве й корисне.

Хоч наразі ти лиш п'ятий,

Та прийде й п'ятдесятий...

Що пішло спочатку вдало,

Неодмінно буде сталим.

 

 Василь Щербонос

Схожі матеріали (за тегом)