|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:44 | 07.03.2022

«Найкращий читач року – 2019»

У міській бібліотеці для дітей імені Олександра Довженка традиційно визначили найкращих читачів Чернігова. Учасники змагалися жваво, весело, цікаво, завзято, продемонструвавши найрізноманітніші таланти. Багато дітей принесли свої малюнки улюблених літературних персонажів, чудові читацькі щоденники, блискуче відповідали на запитання журі (я представляв обласну газету «Чернігівщина»; також цей конкурс оцінювали заступник директора Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Олена Сльозка та завідувач відділом бібліотеки імені О. Довженка Лідія Кожевнікова, а вела яскраве, захоплююче свято досвідчена бібліотекарка Ганна Маджуга).

 

Конкурс проводився в чотири етапи: домашнє завдання, бліцтурнір, письмова робота та спілкування з журі. Зібралися ерудити, котрі не просто люблять читати книжки українських та зарубіжних авторів, а цікаво й дуже дотепно аналізують їх, висловлюючи власні оригінальні міркування. Когось це надихнуло на створення своїх віршів, оповідань, повістей, романів, п’єс, гуморесок, рецензій, малюнків та кросвордів… Хтось захоплено перекладає твори українською мовою (з англійської, німецької, французької, іспанської), грає ролі знаменитих персонажів у драматичному гуртку, просто обговорює з друзями книжкові новинки, які найбільше припали до душі. Чимало ходять і до музичної школи.

 

І всі талановиті діти – дуже люблять тварин! Чи то вже їхні чотирилапі домашні улюбленці отак позитивно впливають на дітлахів… Та, справді, всі хлопчики й дівчатка, котрі беруть участь у конкурсі «Найкращий читач», не лише розумні, а й чуйні, небайдужі, патріотичні люди. І це – надзвичайно приємно!

 

Якщо ж говорити про найулюбленіших письменників, то зараз уже не настільки популярна авторка «Гаррі Поттера» Джоан Роулінг. Натомість діти все активніше читають саме українські книжки. Серед авторів найчастіше згадувалися Всеволод Нестайко, Володимир Рутківський, Іван Андрусяк, Марина Павленко, Леся Воронина, видавництво Івана Малковича «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Читали й мої казкову трилогію про Кракатунчика «Душа на обличчі» та веселий роман-серіал «Потягуськи» (дякую за листи і малюнки).

 

Отже, переможцями конкурсу стали шестикласниця колегіуму № 11 Аліна Омельянюк та учениця 7-А класу школи № 20 Вікторія Медведєва. Чарівна Аліна пише вірші, грає на домбрі і хоче стати юристом. Вікторія грає на скрипці та фортепіано та мріє про власний бізнес і благодійну діяльність.

 

Головне, попри всі нинішні негаразди в нашій державі, ці обдаровані діти налаштовані оптимістично, вірять у незалежну Україну і хочуть жити та працювати тут.

 

Сергій Дзюба,

 голова журі конкурсу «Найкращий читач року – 2019